1. Tydzień temu Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę na renowację wnętrza naszej świątyni. Zebrano 3.415 zł., a mieszkańcy Chrzanowic, z okazji poświęcenia przydrożnej kapliczki, ofiarowali na ten cel 1.000 zł.  zł. W sumie na wspomniany cel dysponujemy kwotą 20.980 zł. Bóg zapłać!

2. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w Błaszkach P. Patrycję Hurlak, która z zawodu jest aktorką i prezenterką telewizyjną, a od 11 lat pełni również posługę ewangelizatorki, która daje świadectwo nawrócenia i wiary oraz głosi rekolekcje o Eucharystii w różnych miejscach Polski i świata.  Dziś nadal rozprowadzamy książki autorstwa p. Patrycji, polecając zwłaszcza pozycje: „Kosmiczna celebracja” i „Nawrócona wiedźma”. Książki są po 20 zł. Zachęcamy do nabywania  i czytania!

3. Rozpoczął się już maryjny miesiąc maj. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach, figurach  i krzyżach przydrożnych oraz do dbania o nie. Przy okazji  dziękujemy mieszkańcom Chrzanowic za gruntowne odnowienie  100-letniej przydrożnej kapliczki, usytuowanej  w Chrzanowicach, za rzeką, uroczyście poświęconej w miniony czwartek.  Zachęcamy mieszkańców innych miejscowości do podobnych inicjatyw.

4. Dziś o g. 10.00 – z racji wczorajszego wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, w naszym kościele będzie (była) sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Jest to Msza św. dziękczynna za posługę i wielorakie dobro czynione przez naszych strażaków na rzecz mieszkańców tutejszej parafii,  a zarazem błagalna o Boże błogosławieństwo,  i potrzebne łaski oraz stałą opiekę św. Floriana dla nich. Szczęść Boże wszystkim strażakom!  Módlmy się również za naszych parafian aby Bóg  chronił ich od pożarów i różnego rodzaju wypadków.

5. Dziś (niedziela) o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na kolejną próbę przed I Komunią św. Natomiast w piątek od g. 16.30  do g. 17.30 obędzie się spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy!

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. Po Mszach wieczornych w te dni będziemy się modlić  w tych intencjach. Zapraszamy!

7. W środę zapraszamy na spotkanie „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne. Zapraszamy.

8. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

9. W najbliższą sobotę o g. 10.00, w konkatedrze w Ostrowie Wlkp., odbędą się święcenia diakonatu  naszego parafianina – Jakuba Daleckiego. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu, mogą nieodpłatnie skorzystać z transportu autobusu gminnego, który został nam użyczony przez Burmistrza Błaszek. Autobus ten w sobotę o g. 8.00 będzie podstawiony na parkingu przy kościele. Osoby chcące skorzystać z tego transportu prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę - w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -  o g. 10.00 w naszym kościele parafialnym będziemy przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium oraz w nawie głównej i na lożach podczas tej Mszy św. będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, dziadków, chrzestnych i rodzeństwa. Natomiast nawy boczne, ze względu na prace renowacyjne wnętrza naszej świątyni, nadal będą niedostępne. Dlatego prosimy wszystkich aby te okoliczności uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę, i  jeżeli to możliwe, być na Mszy św. sprawowanej w innych godzinach

11. Dziś rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”. Polecamy w nim artykuł o „Wojownikach Maryi”, o tzw. „Dniach Krzyżowych”  i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

12. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie.