1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy na placu przykościelnym III rodzinny festyn parafialny, zorganizowany przez naszą Radę Parafialną. Składam serdeczne podziękowanie całej Parafialnej Radzie, wszystkim występującym na scenie i na boisku sportowym oraz wszystkim, którzy przybyli na ten festyn aby chwalić Boga i uczestniczyć we wspólnej rozrywce. Dochód z festynu w kwocie 1000 zł. (jeden tysiąc zł.) Rada przeznaczyła na rzecz dalszego remontu kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

2. Wczoraj – jak co roku – miało miejsce ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Młodzież naszej parafii była na tym spotkaniu z ks. Piotrem. Bogu niech będą dzięki za to ewangelizacyjne spotkanie.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Dziś obchodzimy po raz szósty Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Na stolikach pod chórem są wyłożone materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu. Można je gratisowo wziąć ze sobą.

5. Mamy kolejną dostawę darów Caritas. Prosimy aby osoby uprawnione do odbioru tych darów zgłosiły się po nie w naszym parafialnym punkcie Caritas we wtorek lub w środę w godz. 10.00 – 12.00.

6. Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała". Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała". Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej oraz dzieciom, które sypały kwiatki i Siostrom „Obliczankom". Wszystkim składamy „Bóg zapłać!" Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. Zgodnie z tradycją, w tym dniu na zakończenie liturgii odbywa się błogosławienie wianków i ziół. Po liturgii, o g. 19.00 będzie jak co tydzień adoracja eucharystyczna. Zapraszamy!

7. W piątek przypada I piątek miesiąca i szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszami św.W liturgii Kościoła w tym dniu przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na Adorację młodzież, a o g. 19.30 będzie katecheza przedmałżeńska.

8. W sobotę o g. 10.00 będzie kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

9. Intencja Różańca na czerwiec – za młodzież bierzmowaną w tym miesiącu w naszej parafii.

10. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom: Paniom Barbarze Król i Magdalenie Borowiak z Publicznego Gimnazjum im. Gen. Józefa w Błaszkach za odnowienie „napisu" na znajdującej się w prezbiterium naszego kościoła płycie upamiętniającej fundatora naszego kościoła gen. Józefa Lipskiego.