1. W ubiegłą niedzielę miała miejsce zbiórka na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy na ten cel 630 zł. Bóg zapłać!

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania. Dzisiejsza taca z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3.We wtorek o g. 19.00 będzie kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszam.

4. W środę przez cały dzień w naszym kościele parafialnym będzie „Jerycho Różańcowe", czyli całodzienna modlitwa różańcowa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w int. naszej Ojczyzny. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

5. W czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, o g. 18.00 będzie Różaniec fatimski z procesją fatimską wokół kościoła. Panie do niesienia figury oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie do tej modlitwy zapraszamy. Z tej racji w czwartek nie będzie godzinnej adoracji eucharystycznej.

6. W piątek o g. 16.00 będzie spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla ich świadków. Serdecznie do tej spowiedzi zapraszamy. Spowiadać będą księża z naszego dekanatu. 7. W przyszły poniedziałek – 17 czerwca będziemy gościć w naszej parafii ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która się przez cały rok do przyjęcia tego sakramentu przygotowywała. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. kandydatów do bierzmowania.

8. W dniach od 29.07 – 4.08 br. organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Proszę aby chętni na ten wyjazd zapisywali się jak najwcześniej dopóki są jeszcze wolne miejsca.

9. Na cmentarzu, przy wejściu pierwszą bramą od strony Błaszek, jest postawiony kontener na szkło. Bardzo prosimy aby w ten kontener wrzucać tylko szkło i nic więcej. Szkło można wrzucać także, jak dawniej, do metalowych beczek stojących koło innych kontenerów na śmieci.

10. 2 kwietnia br. minęła kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II. Tego dnia został zarejestrowany komitet „Stop aborcji", który planuje zebrać milion podpisów pod projektem ustawy zapewniającym ochronę chorych, nienarodzonych dzieci. Według bowiem polskiego prawa dziecko podejrzane o chorobę można niestety zabić nawet do 24 tygodnia ciąży. W 20011 r. 620 chorych dzieci zostało zabitych na skutek obowiązującej ustawy. Pamiętając o słowach Jana Pawła II: „Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia" zachęcamy wszystkich do podpisania się pod obywatelskim projektem. Przy wyjściu ze świątyni będziecie mogli złożyć podpis poparcia. Podpisy będą zbierane także jeszcze w przyszłą niedzielę. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL. Do aktywnej postawy w obronie życia zachęca wydany niedawno dokument bioetyczny Episkopatu Polski.

11. W myśl kanonu 1043 KPK podajemy do publicznej wiadomości, że Mariusz PRZYJAZNY, alumn WSD Diecezji Kaliskiej, ma otrzymać święcenia Diakonatu w kościele Konkatedralnym w Ostrowie Wlkp., dnia 29 czerwca 2013 r., o g. 11.00. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu temu kandydatowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza parafii. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydata do święceń oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał liczne i święte powołania kapłańskie.