Eucharystyczny Ruch Młodych jest ruchem międzynarodowym, obejmuje około 3 milionów młodych, na całym świecie. Ruch ten został założony przez O. Bessiersa TJ w 1916r. we Francji.
W Polsce został zainicjowany przez św. Urszulę Ledóchowską, Założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Pierwsze wspólnoty ERM powstały w 1925r. W Pniewach koło Poznania.
Cele formacji w ERM:

• uformować młodego człowieka na przyjaciela Jezusa;
  • pomóc mu być człowiekiem żyjącym Eucharystią;
  • ukształtować w nim postawę apostolską

Także w naszej parafii została reaktywowana grupa ERM, do której należą dzieci w wieku szkolnym. Pierwsze spotkanie odbyło się 10.10.2008r., podczas którego diecezjalny duszpasterz ERM ks. Piotr Kowalik przedstawił zasady funkcjonowania ruchu w parafii. Od tej pory spotkania ERM odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Odpowiedzialną za formację w ERM jest s. Michaela Elżbieta Lis – Obliczanka.

Ślubowanie dzieci Eucharystycznego Ruchu Młodych, 22.11.2009