1. Wczoraj w katedrze kaliskiej, z rąk ks. Biskupa ordynariusza, siedmiu diakonów z naszej diecezji otrzymało święcenia kapłańskie. Wśród nich jest diakon Aleksander Janas z parafii Wojków. Proszę wszystkich o modlitwę w int. nowo wyświęconych kapłanów.

2. Dziś o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci obrusów na ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać!

3. Dziś – 26 maja organizujemy po raz trzeci w naszej parafii – rodzinny festyn parafialny. Festyn rozpocznie się o g. 15.00. Do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu dziś nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00.
4. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. Jutro (poniedziałek) o g. 17.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym na procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami. Będzie próba sypania kwiatków. Proszę, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

6. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała" – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało" w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała" od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym ciele" zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

7. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na Adorację młodzież, a o g. 19.30 będzie katecheza przedmałżeńska.
8. W sobotę przypada 1 dzień czerwca - Dzień Dziecka. Otoczmy, szczególnie w tym dniu troską duchową, emocjonalną i materialną nasze dzieci.

9. W sobotę, 1 czerwca br., jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmuje ksiądz Piotr. W czasie pobytu na Polach Lednickich nie przewiduje się przechodzenia przez tzw. „Bramę Rybę". Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy po raz szósty Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy więc w przyszłą niedzielę o ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu.

11. W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami proszę o szybki kontakt ze mną.