1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. proboszcza Ryszarda Kokoszkę, który jest duszpasterzem małej parafii pw. św. Józefa w Brzeziu, k. Włocławka. Ks. Ryszard boryka się z trudnościami finansowymi dlatego zaproszony do naszej parafii głosi homilie na każdej Mszy św. a po Mszach przed kościołem będzie prosił o wsparcie finansowe. Złożone ofiary będą przeznaczone na rozbudowę jego świątyni parafialnej. Ks. Ryszard posiada zgodę pisemną ks. bpa. Ordynariusza na przeprowadzenie takich zbiórek. Bóg zapłać Wam za zrozumienie i za wsparcie.

2. Dziś (niedziela) o g. 14.00 przy pomniku O. Kordeckiego w Szczytnikach będzie odprawiona „Msza motocyklowa". Wszystkich miłośników jednośladów zapraszamy na tę Mszę św. Defilada motocykli przez Błaszki – Rynek o g. 16.00.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.
4. Zakończył się już w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

5. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
6. We wtorek o g. 19.00 będzie kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie wszystkich Radnych serdecznie zapraszam.
7. W środę o g. 16.00 będzie spotkanie wszystkich dzieci klas III, przygotowujących się do swej Komunii rocznicowej. Będziemy przeżywać próbę generalną przed tą uroczystością. W sobotę o g. 9.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. W przyszłą niedzielę, o g. 10.00, będziemy przeżywać w naszej parafii Komunię rocznicową. Prosimy miejsca w ławkach nawy głównej zostawić wolne dla rodziców tych dzieci.
8. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Eucharystii.

9. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na Adorację młodzież, a o g. 19.30 będzie katecheza przedmałżeńska.
10. W sobotę od g. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

11. W przyszłą niedzielę – 26 maja organizujemy po raz trzeci w naszej parafii – rodzinny festyn parafialny. Festyn rozpocznie się o g. 15.00. Już teraz do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00.

12. 1 czerwca br. jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmuje ksiądz Piotr. W czasie pobytu na Polach Lednickich nie przewiduje się przechodzenia przez tzw. „Bramę Rybę". Zachęcamy młodzież do wyjazdu.
13. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Już proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało" w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu.
14. W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami proszę o szybki kontakt ze mną.
15. Po raz kolejny kierujemy apel do wszystkich korzystających z naszego cmentarza parafialnego. W kontenerach na cmentarz znów znajdujemy m.in.: chleb, wędliny, butelki po alkoholu, buty, bieliznę osobistą i inne odpady domowe. To jest bezczelność. Prosimy nie przynosić śmieci z domu na cmentarz. Przypominamy, że zamiar instalacji nowego pomnika na cmentarzu zgłaszamy najpierw w kancelarii par. Gruz i inne stare elementy nie zostawiamy na cmentarzu ani nie rzucamy za cmentarz lecz bierzemy z cmentarza ze sobą. Proszę wszystkich o współodpowiedzialność za porządek na naszym cmentarzu.