1. Dziś nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna”  z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

2.  Taca w dzisiejszą niedzielę, z racji II Niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

3. Jutro (poniedziałek), 11 III o g. 19.00, odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie wszystkich Radnych serdecznie zapraszam.

4. We wtorek o g. 16.30 kolejne spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi. Wszystkie dzieci z klas II z rodzicami na to spotkanie zapraszamy.

5. W środę będziemy przeżywać tzw. Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w int. Ojczyzny. Przez cały dzień od porannej do wieczornej Mszy św. kościół będzie otwarty i będzie można uczestniczyć w tej modlitwie. Wszystkich chętnych do tej modlitwy zapraszamy.

6. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W piątek o g. 19.00 zapraszamy młodzież oraz innych chętnych na Adorację Najśw. Sakramentu.

8. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny przedświąteczne dlatego można nam w tym tygodniu zgłaszać nowych chorych do tych odwiedzin. Chorych, których odwiedzamy regularnie – co miesiąc – nie potrzeba już zgłaszać.

9. W przyszłą niedzielę przypada 17 marca. Jak co roku w tym dniu nasza parafia przeżywa diecezjalną adorację Jezusa eucharystycznego. W imieniu całej diecezji w tym dniu będziemy mogli adorować PANA. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony przez cały dzień między Mszami św. Zachęcam wszystkich do udziału, choćby krótko, w tej adoracji. W godz. od 13.00 do 16.30 zapraszamy głównie Róże Różańcowe, Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz mieszkańców Błaszek.

10. Za tydzień – od 18 do 20 marca (poniedziałek – środa) będą w naszej parafii rekolekcje dla gimnazjalistów i licealistów, a bezpośrednio po nich (czwartek – niedziela) rekolekcje parafialne. Rekolekcje tegoroczne będzie prowadził ks. Sławomir Arseniuk z diecezji Siedleckiej. Już teraz proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

11. Dwa tygodnie temu przeżywaliśmy pogrzeb tragicznie zmarłego listonosza z Błaszek – Jana (Darka) Pawlaka. W tym samym wypadku uległa bardzo ciężkim obrażeniom żona zmarłego – Anna Pawlak. Aktualnie w bardzo ciężkim stanie przebywa ona w szpitalu w Wieluniu. Wszystko wskazuje na to, że jej leczenie będzie długotrwałe i kosztowne. Dlatego w porozumieniu z rodziną chorej Anny po odwiedzeniu jej w szpitalu podjąłem decyzję aby w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zorganizować zbiórkę pieniężną przeznaczoną na leczenie Anny Pawlak. Zbiórkę przeprowadzą pocztowcy z Błaszek i rodzina chorej. Następnie zebrane pieniądze będą wpłacone na konto bankowe, na rzecz rehabilitacji Anny Pawlak. Do pobierania z konta uprawniony będzie ojciec i syn chorej Anny. Prosimy wszystkich o zrozumienie i ofiarność podczas zbiórki w przyszłą niedzielę.