1. Taca z ubiegłej, II Niedzieli miesiąca, przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii, wyniosła 2415 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. W miniony poniedziałek odbyło się pierwsze wiosenne spotkanie nowej Rady Parafialnej. Cieszymy się z bardzo dobrego klimatu i dużego potencjału naszej Rady. Dzięki temu aktualny rok pracy w naszej parafii zapowiada się dość bogato i twórczo. Jeżeli chodzi o płaszczyznę duchową to planujemy powstanie dwóch nowych wspólnot modlitewno-formacyjnych w naszej parafii (apostolstwo na rzecz dusz czyśćcowych i wspólnota na rzecz rodzin). W wymiarze materialnym chcemy wykonać 3 duże inwestycje: remont kapitalny organów, remont gruntowny kaplicy cmentarnej od zewnątrz oraz wymalowanie kostnicy przykościelnej od wewnątrz. Jeżeli zaś chodzi o imprezy kulturalno-rozrywkowe to dnia 26 maja br. planujemy zorganizowanie parafialnego festynu rodzinnego.  Są przewidywane jeszcze inne wydarzenia o których będziemy informować w swoim czasie.

3. Dziś rozprowadzamy nowy  numer „Opiekuna”. Zachęcam do nabywania i czytania.

4. Dziś w naszej parafii przeżywamy Diecezjalną Adorację Najświętszego Sakramentu. Między Mszami św. aż do wieczornej Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony. Zapraszamy bardzo do uczestnictwa w tej modlitwie wszystkich, a w godz. od 13.00 do 16.30 szczególnie mieszkańców Błaszek.

5. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże. Ten znak na nam pomóc lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni gałązki palmowe, które zostaną uroczyście poświęcone.

6. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje szkolne dla gimnazjalistów i dla szkół ponadgimnazjalnych. Rekolekcje te poprowadzi ks. Sławomir Arseniuk z grupą ewangelizacyjną z diecezji siedleckiej.
Natomiast od czwartku rano do niedzieli włącznie będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne codziennie o g. 7.00, 9.30 lub 18.00. Dzieci szkolne zaś zapraszamy codziennie o g. 11.15, a dodatkowo w czwartek i w piątek o g. 16.00 na nabożeństwa różańcowe i Drogę krzyżową. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich w sobotę o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla małżeństw w piątek po Mszy św. o g. 18.00 i dla młodzieży w sobotę po Mszy św. o g. 18.00. W piątek i w sobotę będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św.
W przyszłą niedzielę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji szkolnych jak i parafialnych jest wywieszony w gablocie i jest do wglądu dla wszystkich zainteresowanych. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji i zapraszam do gorliwego uczestnictwa.

7. W tym tygodniu z racji rekolekcji nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu w czwartek ani w piątek.

8. Informujemy, że w najbliższy czwartek o g. 9.00, w gmachu gimnazjum w Gruszczycach, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz dzieci z Zambii „adoptowanych na odległość”. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów w kwocie 2 zł. od osoby zostaną przeznaczone na ten cel.

9. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka  pieniężna przeznaczona na leczenie Anny Pawlak. Zbiórkę przeprowadzą pocztowcy z Błaszek i rodzina chorej. Następnie zebrane pieniądze będą wpłacone na konto bankowe, na rzecz rehabilitacji Anny Pawlak. Do pobierania z konta uprawniony będzie ojciec i syn chorej Anny. Prosimy wszystkich o zrozumienie i ofiarność podczas tej dobroczynnej zbiórki.