1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz nasze dekanalne czasopismo: „Szukajmy Razem”. Zachęcam do nabywania i czytania.

2. Dziś – jak co roku w II Niedzielę W. Postu - będzie po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek  miesiąca. W tym dniu pół godz. przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

5. W piątek o g. 19.00 zapraszamy młodzież oraz innych chętnych na Adorację Najśw. Sakramentu.

6. W sobotę będzie I Sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo fatimskie. Int. Różańca na marzec: „Za młodzież naszej parafii”.

7. W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św.  Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

8. W tegorocznym wielkim Poście pragniemy znów jako parafia włączyć się w ogólnopolską akcję „SKARBONKA WIELKOPOSTNA”, która w naszej diecezji przeprowadzana jest już szósty raz. Akcja ta jest promowana jako dzieło całego Kościoła w Polsce. Już dziś każdy może taką skarbonkę wziąć ze sobą. Przez cały okres wielkiego Postu rodziny lub indywidualne osoby składają do nich dobrowolne ofiary pieniężne. Na koniec Wielkiego Postu skarbonki te znów przynosimy do kościoła. Ofiary z tych skarbonek są przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Diecezji Kaliskiej. Niech ta akcja rozbudzi w nas świadomość, że istotnym elementem naszej duchowości chrześcijańskiej jest jałmużna czyli dzielenie się z ubogimi nie tym co zbywa ale tym co sobie odmówimy w imię miłości chrześcijańskiej. Prosimy o zainteresowanie się tą inicjatywą dla najuboższych.

9. Na koniec wraz z Panem Organistą kierujemy do wszystkich prośbę aby nikt w czasie Mszy św. nie wchodził na chór. Tak jak zakrystia jest pomieszczeniem przeznaczonym dla księży, kościelnego i ministrantów, tak chór jest miejscem przebywania i pracy dla organisty oraz dla chórzystów gdy podejmują wspólny śpiew jako parafialny chór kościelny. Dlatego bardzo prosimy aby osoby postronne w czasie Mszy św. nie przebywały na chórze.