1. W ubiegłą niedzielę po Mszach św. była zbiórka pieniężna do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 480 zł.  Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście na ten cel.

2. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Obraz wczoraj na Mszy wieczornej uroczyście został przekazany Borysławicom przez mieszkańców Wójcic. Z okazji Nawiedzenia mieszkańcy Wójcic złożyli ofiarę 900 zł. z przeznaczeniem na remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna”  z ubiegłej niedzieli oraz nasze dekanalne czasopismo: „Szukajmy Razem”. Zachęcam do nabywania i czytania.

4. Dzisiejsza taca, z racji II Niedzieli miesiąca, jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O Wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

5. We wtorek o g. 18.00, w gmachu Gimnazjum w Błaszkach, odbędzie się spotkanie dotyczące naturalnego leczenia różnych chorób. Bliższe informacje znajdują się na ulotkach umieszczonych na stoliku pod chórem, które można wziąć ze sobą.

6. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W środę Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

8. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

9. W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św.  Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

10. Z racji przeżywanego w całym Kościele „Roku Wiary” organizujemy w tym roku, w dniach od 27.04 do 04.05, autokarową pielgrzymkę do Rzymu. W ramach pielgrzymki będzie też spotkanie z Ojcem Świętym. Koszt pielgrzymki ok. 2000 zł. Zachęcamy do pielgrzymowania. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.