1. W miniony wtorek byliśmy ponad 50-cio osobową grupą w  Warszawie na premierze filmu „Oblicze Jezusa”. Dziękujemy p. burmistrzowi Błaszek za bezpłatne udostępnienie autokaru gminnego na ten wyjazd. Od 13 października film można już oglądać w kinach. Więcej informacji o filmie znajdziemy w najbliższym numerze „Opiekuna” oraz na plakacie umieszczonym w gablocie par.  Zachęcamy!

2. Dziś w Polsce przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek na papieski fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Prosimy o wsparcie.

3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś  na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św.

4. Przeżywamy  miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku  o g. 17.15, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00  i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

5. W środę   – 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, przypada Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach służby zdrowia.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.

7. W najbliższą sobotę (21 października) od g. 11.00 do 15.00 odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Celem pielgrzymki jest modlitwa w intencji powołań kapłańskich. O g. 12.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Damiana Bryla, a po niej będzie wspólny posiłek. Zachęcamy zwłaszcza członków wspólnoty różańcowej naszej parafii do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Misje.  W przyszłą niedzielę też, podczas wszystkich Mszy św. , będzie liczenie wiernych we wszystkich kościołach w Polsce.

9. Ponownie informujemy, że Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kaliskiej organizuje 16 godzinne WARSZTATY skierowana do rodziców naszej diecezji: „Jak budować właściwe relacje  z dzieckiem ?” W Błaszkach spotkania odbywać się będą w salce Sióstr Obliczanek (Pl. Niepodległości 14) W PIĄTKI  I SOBOTY, w następujących terminach: 27  i 28 października oraz 17 i 18  listopada  (w piątki zajęcia będą trwać od godz. 17.00 do 20.15,  a w soboty od godz. 9.00 do 12.15. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin – drdk.pl Tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy, który osoby zainteresowane powinny wcześniej wypełnić.  Pomocą służą nasze Siostry Obliczanki.

10. Rozprowadzamy nadal numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy szczególnie artykuły o modlitwie różańcowej,  o św. Józefie, o nauczaniu św. Jana Pawła II oraz tekst „Idź na wybory”. Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

11. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy.

12. 4 października w Watykanie rozpoczął się synod biskupów z całego świata, zwołany przez papieża Franciszka w celu nakreślenia przyszłości Kościoła. Prosimy nadal wszystkich o modlitwę w int. tego synodu. Zachęcamy też wciąż do wytrwałej  modlitwy w int. pokoju na Ukrainy oraz  w int. naszej Ojczyzny.