1. Przeżywamy  miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.15, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

2. We wtorek - 10 października wyjeżdżamy do Warszawy na premierę filmu „Oblicze Jezusa”. Więcej informacji o tym filmie  na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Wyjazd we wtorek o g. 14.00 autokarem gminnym podstawionym przy kościele w Błaszkach. Jest jeszcze parę miejsc wolnych. Zapisywać się można u ks. proboszcza jeszcze dziś albo jutro rano w kancelarii par.

3. W środę będziemy mieć w parafii „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  Zapraszamy!

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.

5. W piątek, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy!

6.  W sobotę – 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

7. Męska Wspólnota religijna „Wojownicy Maryi” zaprasza w najbliższą sobotę do Poznania na ogólnopolskie otwarte spotkanie formacyjne mężczyzn. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę w Polsce przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na papieski fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Prosimy o wsparcie.

9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o g. 12.00 i na spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św.

10. Pragniemy poinformować, że Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kaliskiej organizuje 16 godzinne WARSZTATY skierowana do rodziców naszej diecezji: „Jak budować właściwe relacje  z dzieckiem ?” W Błaszkach spotkania odbywać się będą w salce Sióstr Obliczanek (Pl. Niepodległości 14) W PIĄTKI  I SOBOTY, w następujących terminach: 27  i 28 października oraz 17 i 18  listopada  (w piątki zajęcia będą trwać od godz. 17.00 do 20.15,  a w soboty od godz. 9.00 do 12.15 . Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Rodzin – drdk.pl Tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy, który osoby zainteresowane powinny wcześniej wypełnić.  Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

11. Ogłaszamy nabór do Scholi  parafialnej. Zapraszamy osoby chętne do grania i śpiewania na chwałę Bożą. Próby scholii w każdą środę o g. 16.30 w Sali przy domu Sióstr Obliczanek w Błaszkach.

12. 4 października w Watykanie rozpoczął się synod biskupów z całego świata, zwołany przez papieża Franciszka w celu nakreślenia przyszłości Kościoła. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. tego synodu. Zachęcamy też wciąż do wytrwałej  modlitwy w int. pokoju na Ukrainy oraz  w int. naszej Ojczyzny.

13. Rozprowadzamy dziś nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy szczególnie artykuły o modlitwie różańcowej,  o św. Józefie, o nauczaniu św. Jana Pawła II oraz tekst „Idź na wybory”. Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

14. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo też prosimy aby gruz po starych pomnikach  uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.