1. W ubiegłą przeżywaliśmy w Polsce XXIII Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu zbierane były ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 2.100 zł.  Bóg zapłać za Wasze wsparcie!

2. Dziś, pod hasłem „Misje sercem Kościoła” obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Dziś też, podczas wszystkich Mszy św. , jest liczenie wiernych we wszystkich kościołach w Polsce.

3. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.

5. W piątek o g. 19.30 – na plebanii odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich naszych Radnych parafialnych.

6. Zgodnie z apelem Papieża Franciszka zachęcamy aby piątek -  27 października przeżyć jako dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Rocznicę poświęcenia kościoła własnego. W przyszłą  niedzielę  też Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną  kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

8. Przeżywamy  miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku  o g. 17.15, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00  i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

9. Ponownie informujemy, że Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kaliskiej organizuje 16 godzinne WARSZTATY skierowana do rodziców naszej diecezji: „Jak budować właściwe relacje  z dzieckiem ?” W Błaszkach spotkania odbywać się będą w salce Sióstr Obliczanek w następujących terminach: 27  i 28 października oraz 17 i 18  listopada. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin – drdk.pl Tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy, który osoby zainteresowane powinny wcześniej wypełnić.  Pomocą służą nasze Siostry Obliczanki.

10. Rozprowadzamy dziś nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy szczególnie artykuły o śmierci i strojeniu grobów, ale także  o obecności naszych parafian  na premierze filmu „Oblicze Jezusa” w  Warszawie. Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

11. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy.

12. 4 października w Watykanie rozpoczął się synod biskupów z całego świata, zwołany przez papieża Franciszka w celu nakreślenia przyszłości Kościoła. Prosimy nadal wszystkich o modlitwę w int. tego synodu. Zachęcamy też wciąż do wytrwałej  modlitwy w int. pokoju na Ukrainie oraz w int. naszej Ojczyzny.