Ogłoszenia duszpasterskie XIV N. Zwykłej

5.07.09

Osoby, które zostały wcześniej poinformowane, a które nie odebrały w minionym tygodniu produktów spożywczych z Caritasu prosimy o odbiór tychże produktów jutro – pon. w g. 10.00 – 12.00

Jutro o g. 18.00 zapraszam na Mszę św. wdowy, wdowców i osoby samotne. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla wdów i wdowców chrześcijańskich. Serdecznie zapraszam.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy do kościoła na adorację Jezusa Eucharystycznego, a po niej na spotkanie formacyjne.

W przyszłą niedzielę o g. 6.30 będzie wyjazd autokarowy na pielgrzymkę do Częstochowy organizowaną przez Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii. Zapisy przyjmują panie: Elżbieta Drobnik i Jadwiga Żubrowska. Koszt wyjazdu – 25 zł. od osoby. Zachęcamy.

Jak już informowałem, po konsultacji z Radą Parafialną ustaliliśmy, że tace z jednej niedzieli każdego miesiąca będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Będzie to druga niedziela miesiąca. W lipcu przypadnie to za tydzień, dlatego taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na te potrzeby (konkretnie na spłatę kosztów remontu plebani i na wywóz kolejnej porcji śmieci z naszego cmentarza). Mamy nadzieję, że parafianie podejdą ze zrozumieniem do tej sprawy i że tace te będą proporcjonalnie wyższe od pozostałych tac niedzielnych. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o g. 12.00, nasz rodak, Ks. Leonard Pawlak będzie przeżywał Mszę św. jubileuszową z ok. 50 r. swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę o g. 18.00 odbędzie się w naszym kościele parafialnym spotkanie organizacyjne dla rodziców uczestników wyjazdu na rekolekcje dla dzieci i młodzieży nad morze w terminie od 27.07 do 2.08 br. Zapraszam.

Już pragnę poinformować, że w niedzielę – 16 sierpnia – będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii, czyli św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę, aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Adamki.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.