Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XV N. Zwykłej – 12.07.09

50 osobowa grupa Rodziny Radia Maryja z naszej parafii wyjechała dziś na pielgrzymkę do Częstochowy, na kolejne ogólnopolskie spotkanie Radia Maryja na Jasnej Górze. Łączymy się z pielgrzymami w modlitwie i polecamy ich modlitwom nasze intencje.

Dziś o g. 12.00, nasz rodak ks. prof. Leonard Pawlak celebruje w kościele błaszkowskim  Mszę św. jubileuszową z racji 50 rocznicy swoich święceń kapłańskich. Polecajmy w modlitwie dostojnego jubilata wypraszając mu obfitość błogosławieństwa u Dobrego Boga. Księdzu Jubilatowi życzymy wielu łask Bożych oraz dobrego zdrowia i sami prosimy o modlitwę w int. wszystkich parafian rodzinnej parafii Księdza Jubilata.

Dziś o g. 18.00 będzie spotkanie organizacyjne dotyczące wczasorekolekcji, które organizujemy za dwa tygodnie nad morzem. Zapraszam na to spotkanie rodziców osób chcących uczestniczyć w tych wczasorekolekcjach.

W najbliższy poniedziałek przypada 13 dzień lipca. Z tej racji, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie procesja maryjna ze świecami wokół kościoła, połączona z modlitwą różańcową.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam o g. 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego a po niej na spotkanie formacyjne na plebanię.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc ofiarom tegorocznej powodzi w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiejsza taca jest pierwszą tacą inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na opłacenie wywozu śmieci z cmentarza. O wysokości tej tacy poinformuję parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Możemy się z niego dowiedzieć m.in. o zmianach personalnych księży w naszej diecezji oraz zapoznać się z sylwetkami nowo wyświęconych diakonów naszej diecezji.

Przypominam, że zbiory mojej biblioteki pragnę udostępnić szerszemu gronu czytelników dlatego zainteresowanych, zwłaszcza szeroko pojętą literaturą religijną, zachęcam do wypożyczania i czytania. Przypominam także, że tworzymy i wciąż udoskonalamy  internetową stronę naszej parafii – www.parafiablaszki.pl  Zachęcam wszystkich do wchodzenia i korzystania z bogatego zestawu propozycji zawartych na naszej stronie parafialnej.

Jutro kancelaria parafialna czynna od g. 8.00 do 10.00.