1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi relacja z diecezjalno-wojewódzkiego dziękczynienia za plony w Liskowie i o pierwszym objawieniu Jezusa Miłosiernego św. Faustynie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju „Tydzień wychowania". Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania.

4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Prosimy ze sobą przynieść świece.

5. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania z ks. Marcinem. Kółko gitarowe ma swoje spotkanie w środę o godz. 16:00. Natomiast próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 17:00.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

7. W piątek, 16 września o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. w naszej parafii, jak i w całej Polsce, będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w niedawnym trzęsieniu ziemi we Włoszech. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

10. 24 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Wyjazd o g. 6.30. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują panie: Drobnik Elżbieta i Szczepańska Teresa.

11. Caritas polska organizuje program pt.: „Tornister pełen uśmiechu", który pomoże dzieciom z biedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. W ramach tej akcji, która potrwa do 30 września, Caritas prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych, które potem trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Przybory szkolne, zeszyty, plecaki itp. można przynosić na plebanię. Zachęcamy.

12. Na terenie naszej parafii, w Domaniewie od kilku już lat funkcjonuje Caritasowski „Dom Bartymeusza". Dom ten jest miejscem zamieszkania i pracy dla mężczyzn, którzy są bezdomni, nie mają pracy i wychodzą z uzależnienia alkoholowego. Celem Domu Bartymeusza jest na pierwszym miejscu zapewnienie w/w osobom schronienia i wyżywienia. Wspólnota hoduje zwierzęta na własne utrzymanie. Dlatego w imieniu kierownika Domu Bartymeusza w Domaniewie, ks. Aleksandra Nawrockiego prosimy sołtysów bądź indywidualnych gospodarzy z terenu naszej parafii o zorganizowanie zbiórki paszy (zboża) dla zwierząt i dostarczenie jej do Domu Caritas w Domaniewie. Bóg zapłać!