1. W minioną niedzielę – jak co miesiąc- po Mszach św. była rozprowadzana zbiórka na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 2.580 zł. Dziękujemy za złożone ofiary!

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś na Mszy św. o g. 12.00, będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

4. Dziś o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.

5. Jutro ( poniedziałek) o g. 20.00 zapraszamy wszystkich Radnych parafialnych na powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej.

6. We wtorek o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie katechetki naszej parafii.

7. W środę przez cały dzień będziemy przeżywać „Jerycho Maryjne", czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w int. Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 18:45. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania. Kółko gitarowe w środę o godz. 16:00.

9. W czwartek (8 września) obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W tym dniu w świątyniach błogosławimy ziarna siewne i rozmaite nasiona, bo zwyczaj nakazuje, aby dopiero po 8 września przystępować do uprzątnięcia pól oraz jesiennej orki i zasiewu. W naszym kościele parafialnym będzie w tym dniu Msza św. rano o g. 7.00 i o g. 18.00, ale już w środę na Mszy św. o g. 18.00 będziemy także błogosławić ziarna i nasiona.

10. W czwartek o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

11. Caritas polska organizuje program pt.: „Tornister pełen uśmiechu", który pomoże dzieciom z biedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. W ramach tej akcji, która potrwa do 30 września, Caritas prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych, które potem trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Przybory szkolne, zeszyty, plecaki itp. można przynosić na plebanię. Zachęcamy.

12. 24 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Wyjazd o g. 6.30. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują panie: Drobnik Elżbieta i Szczepańska Teresa.

13. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, po raz kolejny, aby śmieci z własnych gospodarstw nie wrzucać na cmentarz. Prosimy też aby gruzu po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu ani nie rzucać za płot tylko uprzątnąć i zabrać ze sobą.