1. W ubiegłą niedzielę po Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 730 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary !

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" oraz nowy numer „Okna Wiary". Zarówno w „Opiekunie" jak i w „Oknie Wiary" są rożne artykuły dotyczące przede wszystkim tematyki miłosierdzia. Przypominamy, że „Opiekun" kosztuje 2 zł., a „Okno Wiary" 10 zł. Zachęcam do nabywania i czytania. Od dziś też rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o wielkanocy". Koszt książki wynosi 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

3. W środę, od rannej do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

5. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela oraz namaszczenie olejami św. Charbela. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę – jak co roku – będzie po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

7. W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej", a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale", a po nich Msza św. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

8. W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodych mężczyzn pragnących odkryć swoje powołanie. Druga tura tych rekolekcji odbędzie się w terminie 26 – 28 lutego (maturzyści, studenci i młodzież pracująca). Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

9. Na stolikach pod chórem są położone papierowe skarbonki. Zachęcamy do wzięcia ze sobą tych wielkopostnych skarbonek miłosierdzia, w które – jak co roku – składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek.

10. W imieniu Caritas diecezji Kaliskiej prosimy aby 1% swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym przekazać na Caritas Diecezji kaliskiej. W gablocie znajduje się stosowny plakat, a na stoliku pod chórem są pomocne ulotki-wnioski wypełnienia rocznego rozliczenia.

11. Na stolikach pod chórem i w kruchcie wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tematowi wychowania. Można brać gratis!