1. Tydzień temu Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrali na ten cel 1.300 zł. Z kolędy przeznaczono na ten cel 10.000 zł. W sumie na koncie bankowym na tynkowanie kościoła mamy 19.300 zł.

2. Dziś ponownie rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o korzeniach Polski i o źródłach wiary w Polsce. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3. Dziś po Mszach św., odbędzie się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; Bóg zapłać za złożone ofiary !

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W środę Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

7. W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej", a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale", a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

8. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy i zachęcamy aby zgłaszać nam nowych chorych ze swoich rodzin do tych odwiedzin.

9. W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodych mężczyzn pragnących odkryć swoje powołanie. Odbędą się one w dwóch turach: I) 12 – 14 lutego (gimnazjum) i II) 26 – 28 lutego (maturzyści, studenci i młodzież pracująca). Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

10. Na stolikach pod chórem i w kruchcie wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tematowi wychowania. Można brać gratis!