1 Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych. Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i za złożone ofiary. Powołujemy też Społeczny Komitet Renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach. Osoby pragnące należeć do tego Komitetu prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

2 Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz książkę pt. „Wszystko o Bożym Narodzeniu". Koszt książki wynosi 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent. Na stolikach pod chórem zaś są wyłożone archiwalne numery czasopisma dekanalnego „Szukajmy razem". Wyłożony numer jest poświęcony w całości tematyce powołaniowej w Kościele. Można to pismo brać ze sobą gratis bądź złożyć dobrowolną ofiarę do postawionej obok puszki. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas" – małe i duże. Cena świec małych - 6 zł., a duże kosztują 10 zl. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zachęcamy!

3 Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

4 Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości". Od jutra, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka", przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić najpóźniej do III niedzieli Adwentu.

5 Próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 16:30, kółko gitarowe w środę o godz. 15:30.
6 W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

7 W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. Msze św. w piątek o g. 7.00 i 18.00. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w piątek 4 grudnia o godz. 19:00 w Brzezinach nasz dekanat zaprasza na Czuwanie Adwentowe, które poprowadzi ks. Marcin i zespół młodzieżowy Mocni Głosem z naszej parafii.

8 W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po wieczornej Mszy św. będzie „Nabożeństwo fatimskie" z różańcem. Intencja Różańca na grudzień – za wszystkie rodziny naszej parafii.W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

9 Z naszego dekanatu do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem w lipcu 2016 roku wybiera się grupa ponad 30 osób. Od przyszłej niedzieli młodzież będzie rozprowadzać bombki z napisem: ŚDM Kraków – Błaszki 2016 – wartość cegiełki to 10zł (chociaż możliwe jest większe wsparcie naszej młodzieży) oraz będzie można nabyć poświęcone sianko na stół wigilijny. Spotkanie zapisanych osób w sobotę o godz. 11:00 na salce-wikariacie (można się jeszcze zapisać).

10 Stowarzyszenie "Uśmiech Dziecka" powstałe w Błaszkach, w celu wspierania modernizacji Szkoły Podstawowej organizuje w dniu 6 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00 Kiermasz Bożonarodzeniowy ozdób świątecznych i tradycyjnych stroików. Kiermasz odbędzie sie przed budynkiem „Błaszkowianki". Jest to wspólna akcja rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Błaszkach, którzy razem z dziećmi przygotowali tradycyjne ozdoby świąteczne. Zebrany dochód będzie przeznaczony na zakup wyposażenia klas Szkoły Podstawowej w nowe meble. Zapraszamy do udziału w Kiermaszu. Prace będzie można zakupić również w szkole po 6 grudnia.

11 Pan Organista nadal będzie jeszcze w tym tygodniu roznosić do rodzin naszej parafii opłatek i kalendarze diecezjalne. Porządek odwiedzin następujący: WTOREK (od godz. 15) –Felinka, Kokoszki i Adamki, mieszkańców ulicy Przemysłowej oraz bloków 8,9,10,21, ŚRODA (od godz. 15) ul. Kaliska i ul. Sportowa, CZWARTEK (od godz.16) mieszkańców bloków 2,3 i 4 przy ulicy Przemysłowej.