1 W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni młodzieży w Krakowie w 2016 r. Zebraliśmy na ten cel 570 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2 . Dzisiejsza niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Rozpoczyna się ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła. Będzie on apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia.

3 Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi artykuły ks. Piotra Gąsiorka o pracy w Gibraltarze, artykuł o ośrodku Caritas w Domaniewie oraz relacja z pogrzebu śp. Kan. Stanisława Solińskiego z Brzezin. Rozprowadzamy też przepiękną, wykonaną na kolorowym papierze liczącą ok. 100 stron książkę pt. „Wszystko o Bożym Narodzeniu". Koszt książki wynosi tylko 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent. Na stolikach pod chórem zaś nadal są wyłożone różne czasopisma. Można je brać ze sobą gratis bądź złożyć dobrowolną ofiarę do postawionej obok puszki.

4 Od dziś, jak co roku, można też nabywać świece wigilijne „Caritas" – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł. Zachęcamy do nabywania.

5 Jutro ( poniedziałek) o g. 19.30 zapraszamy wszystkich Radnych Parafialnych na kolejne spotkanie Rady.

6 Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy, jak co miesiąc, w środę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

7 W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

8 Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 27-29 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księży.

9 W przyszłym roku ks. biskup udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Dlatego w najbliższą sobotę zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania młodzież II i III klas gimnazjalnych oraz młodzież starszą, która jeszcze tego sakramentu nie przyjęła, a chce do niego przystąpić.

10 W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do podjęcia dobrych życiowych postanowień na przyszłość. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła.

11 W tym roku po raz pierwszy na terenie Gminy Błaszki, a po raz piętnasty w Polsce ruszyła akcja Szlachetna Paczka – system pomnażania dobra działającego na terenie całej Polski, który w przemyślany sposób łączy rodziny żyjące w biedzie, wolontariuszy docierających do tych rodzin i darczyńców wspomagających projekt. Wśród potrzebujących rodzin są zarówno osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, jak również rodziny wielodzietne czy takie, które spotkało jakieś nieszczęście. Nie jest to pomoc finansowa ale odpowiedź na konkretne potrzeby konkretnej rodziny. W ubiegłym roku projekt Szlachetna Paczka połączył prawie milion Polaków. Serdecznie zachęcamy do zostania Darczyńcą i zgłaszania się na stronie www.szlachetnapaczka.pl Po terenie naszej gminy paczki będą rozwożone w dniach 12 i 13 grudnia.

12 Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych.
13 Porządek odwiedzin Pana Organisty z ołatkami w tym tygodniu będzie następujący:

PONIEDZIAŁEK - od godz.11:00 - WÓJCIE, BORYSŁAWICE
WTOREK - od godz. 13:00 - PLAC NIEPODLEGŁOŚCI
ŚRODA - od godz. 13:00- ul. PUŁASKIEGO i ul. OGRODOWA
CZWARTEK - od godz. 13:00- PLAC SULWIŃSKIEGO
PIĄTEK - od godz. 14:00 - ul. SIERADZKA
SOBOTA - od godz. 9:00 - ul. KRÓTKA, POLNA, MŁYŃSKA, PROJEKTOWANA, SPACEROWA, SZKOLNA i KOŚCIELNA