1. Serdecznie dziękujemy Radnym parafialnym za przeprowadzoną 1 XI kwestę pieniężną na rzecz remontu kaplicy cmentarnej p.w. Św. Jana Ewangelisty, a wszystkim ofiarodawcom za złożone wówczas na ten cel ofiary. W czasie kwesty zebrano w tym roku 4.100 zł. Pieniądze z tegorocznego kwestowania są w całości przeznaczone na ostateczne spłacenie remontu kaplicy cmentarnej. Do spłacenia zostało jeszcze 4.900 zł.

2. Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Kiełbasa, Dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach, za udostępnienie nam na cmentarzu w dniu 1 listopada sprzętu nagłośnieniowego, a Państwu Wolskim z Chrzanowic za udostępnienie prądu do korzystania z tego nagłośnienia.

3. Do nowo wyremontowanej Kaplicy cmentarnej 1 listopada został procesyjnie przyniesiony i na stałe w niej umieszczony Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej nawiedzający przez prawie 5 lat rodziny naszej parafii. Niech Matka Boża pomoże osiągnąć niebo tym, którzy na ziemi przyjmowali ją w swoich domach w znaku Jasnogórskiego Obrazu.

4. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi o Synodzie Biskupów, o rodzinie oraz o nowej ewangelizacji przez film i muzykę. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. Dziś obchodzimy VII Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

6. We wtorek o g. 16.30 prosimy wszystkie dzieci klas III na kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

7. W środę, 11 listopada, z racji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, o g. 9.00 z naszego cmentarza parafialnego wyruszy I Marsz Niepodległości z udziałem reprezentacji Szwadronu Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej, a o g. 10.00 w kościele pw. św. Anny w Błaszkach rozpocznie się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Bezpośrednio przed Mszą św. odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Tej Ziemi. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania i do modlitwy.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na organizację ŚDM. Bóg zapłać za ofiary.

10. Przypominamy, że zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista odwiedza naszych parafian z opłatkiem wigilijnym. Razem z opłatkami będzie też roznosił, jak co roku, kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. W nadchodzącym tygodniu Pan Mariusz będzie odwiedzał parafian w następujących miejscowościach:
PONIEDZIAŁEK ( od godz. 10:00 ) SMASZKÓW , KOSTRZEWICE
WTOREK ( od godz. 12:00 ) MACISZEWICE
ŚRODA ( od godz. 12:00 ) ZAWADY
CZWARTEK ( od godz. 9:00 ) GZIKÓW, BUKOWINA
PIĄTEK - SOBOTA - CHRZANOWICE, WILCZKOWICE, ŻELISŁAW
11. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

12. Kościół na Soborze Watykańskim II pouczył wszystkich swoich członków o konieczności czytania i rozpowszechniania prasy katolickiej dla wyrobienia sobie chrześcijańskiego sądu o wszelkich wydarzeniach. Kapłani natomiast są wezwani aby zachęcać wszystkich wiernych do czytelnictwa katolickiego. Dlatego od dziś na stolikach pod chórem wyłożone będą różne czasopisma: np. „Miłujcie się" i inne; bieżące lub archiwalne. Można je brać ze sobą gratis bądź złożyć dobrowolną ofiarę do postawionej obok puszki. Wszystkich serdecznie zachęcamy do czytania tej prasy, a po przeczytaniu do przekazywania jej innym do czytania.