1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Zebraliśmy na ten cel 800 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Rozprowadzamy też przepiękną, wykonaną na kolorowym papierze liczącą ok. 100 stron książkę pt. „Wszystko o Bożym Narodzeniu". W książce między innymi o Adwencie i Bożym Narodzeniu w kraju i zagranicą, o tradycji, obrzędach, zwyczajach, przesądach, zabawach i świątecznej kuchni oraz wiele innych ciekawostek. Koszt książki wynosi tylko 5 zł. mamy 100 sztuk. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent. Na stolikach pod chórem zaś nadal są wyłożone różne czasopisma. Można je brać ze sobą gratis bądź złożyć dobrowolną ofiarę do postawionej obok puszki. Wszystkich serdecznie zachęcamy do czytania tej prasy, a po przeczytaniu do przekazywania jej innym do czytania.

3. Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni młodzieży w Krakowie w 2016 r. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4. Dziś (niedziela) o godz. 17:45 odbędzie się spotkanie osób zapisanych oraz jeszcze chcących się zapisać na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Obecność na spotkaniu obowiązkowa. Na tym spotkaniu będzie możliwość wpłacenia 100 zł na wyjazd.

5. W środę od rannej Mszy św. aż do wieczornej będzie w naszym kościele tzw. Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Próba zespołu młodzieżowego Mocni Głosem w środę o godz. 16:30. Kółko Gitarowe w środę o godz. 15:30.

7. W czwartek 19 listopada w godz. od 17:00 do 21:30 Zespół Szkół Ponad-gimnazjalnych w Błaszkach zaprasza swoich uczniów oraz uczniów klasy II i III Gimnazjum na dyskotekę, na której zagra znany w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. DJ ZEUS – czyli ks. Tomasz Jakubowski. Bardzo prosimy zabrać ze sobą legitymację szkolną.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

9. W piątek 20 listopada o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, modlitwami do św. Charbela oraz sakramentem namaszczenia chorych. Prosimy przygotować karteczki z napisanymi prośbami na wspólną modlitwę.
10. W przyszłą niedzielę będziemy już przeżywać Niedzielę Chrystusa Króla ale też będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę muzyki i chórów kościelnych. Z tej racji dziękujemy panu organiście, chórzystom i innym zespołom muzycznym naszej parafii za śpiew i granie i życzymy im wielu łask Bożych, mocnych głosów i radości ze śpiewania Bogu na chwałę a ludziom na pożytek. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

11. W przyszły poniedziałek 23 listopada o g. 19.30 zapraszam wszystkich Radnych Parafialnych na kolejne spotkanie Rady.

12. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 27-29 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księży.

13. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne.
W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:
PONIEDZIAŁEK od godz. 10:00 - KOCIOŁKI, a od godz. 13:00 - LUBANÓW
WTOREK od godz. 9:00 - BROŃCZYN
ŚRODA od godz. 13:00 - BRZOZOWIEC
CZWARTEK od godz. 13:00 - KOŁDÓW
PIĄTEK od godz. 14:00 - ul. KOŚCIUSZKI
SOBOTA od godz. 9:00 - BORYSŁAWICE ( OSIEDLE)

14. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych.