1.W ubiegłą niedzielę była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w krajach Bliskiego Wschodu. Zebraliśmy na ten cel 800 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary!

2.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze m.in. konferencja prof. Chazana podczas Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do św. Józefa i mocne słowa arcybiskupa Głódzia. Dziś też rozprowadzamy nowy numer pisma: „CHIT". Cały numer jest poświęcony światowym dniom młodzieży w Krakowie w 2016 r. Koszt „Opiekuna" 1,50 zł., a „CHITU" – 1 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3.Dzisiejsza taca inwestycyjna będzie przeznaczona na wykonanie nowego uziemienia instalacji odgromowej na naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa.

5.W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju „Tydzień wychowania". Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej refleksji i modlitwy podczas codziennych Mszy św. wieczornych w tym tygodniu.

6.W środę na g. 16.30 zapraszamy do kościoła na swoje pierwsze spotkanie wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

7.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego dla młodzieży. Zapraszamy!

8.W sobotę organizujemy dwoma autokarami pielgrzymkę do Lichenia. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują panie: Drobnik Elżbieta i Szczepańska Teresa. Wyjazd o g. 7.00. Zachęcamy!

9.W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na KUL. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10.Na przyszłą niedzielę planujemy uruchomić już nowy system multimedialny w naszym kościele.

11.Przez ostatnie sześć lat prowadziliśmy w naszej parafii coniedzielną katechezę dorosłych czyli systematyczną formację katechizmową wiernych. Dziś wznawiamy te katechezy. Będą one miały miejsce, jak dotychczas, w każdą niedzielę bezpośrednio przed każdą Mszą św. i będą trwały ok. 5 minut. Katecheza taka jest już prowadzona w wielu diecezji naszego kraju. Katechezy niedzielne są opracowane na podstawie KKK Jana Pawła II z 1992 r. przez kolegium redakcyjne pracujące pod kierunkiem Bpa Romana Marcinkowskiego. Mamy nadzieję i modlimy się o to aby te katechezy stały się dobrą okazją i narzędziem do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej wszystkich parafian. Dlatego zachęcamy do korzystania z nich.

12.Jest już dwa tygodnie po wakacjach. Apelujemy do rodziców, prosimy i zachęcamy aby wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczyli w szkolnej katechezie i w niedzielnej Eucharystii. Rodzice mają prawo i obowiązek zapewnić normalny, również religijny, rozwój swoich dzieci w szkole. Weźmy odpowiedzialność przed Bogiem za te ważne sprawy. Caritas polska organizuje program pt.: „Tornister pełen uśmiechu", który pomoże dzieciom z biedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. W ramach tej akcji, która potrwa do 30 września, Caritas prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych, które potem trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Przybory szkolne, zeszyty, plecaki itp. można przynosić na plebanię. Zachęcamy.

13.Na stoliku, pod chórem, są wyłożone listy poparcia dla zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Prosimy i zachęcamy osoby pełnoletnie do wpisywania się wraz z PESELEM.