1.Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Jest w nim wywiad z nowym biskupem pomocniczym naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2.Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w krajach Bliskiego Wschodu. Bóg zapłać za Wasze ofiary!

3.Dziś na Mszy św. o g. 12.00, będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

4.Dziś o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w salce parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa.

5.Jutro o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XI piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie. Jeżeli ktoś nie będzie miał transportu to o g. 16.00 będą podstawione 2 autobusy z naszej gminy, którymi bezpłatnie będzie można wrócić do Błaszek. Autobusy te będą mogły zabrać w sumie 64 osoby.

6.We wtorek o g. 19.00 zapraszam na spotkanie katechetów naszej parafii.

7.W środę przez cały dzień będziemy przeżywać „Jerycho Maryjne", czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w int. Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

9.W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Prosimy ze sobą przynieść świece.

10.20 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują panie: Drobnik Elżbieta i Szczepańska Teresa.

11.Instalujemy w naszej świątyni nowy system multimedialny, który ma pomóc wszystkim w lepszym przeżywaniu liturgii. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Wójcic złożył ofiarę 200 zł. W sumie ofiarodawcy złożyli na ten cel 6.500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Cały system będzie kosztować ok. 8.000 zł.

12.Na naszym kościele parafialnym jest już od lat mocno zniszczone uziemienie instalacji odgromowej. Nadszedł czas aby dla wystarczającego zabezpieczenia obiektu wykonać nowe uziemienie. Będzie to też dość kosztowna inwestycja. Dlatego taca inwestycyjna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Liczymy na zrozumienie i dziękujemy za Wasze ofiary!