1. W dzisiejszą niedzielę, tj. w święto Miłosierdzia Bożego, przeżywamy kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII- papieży. Kościół w Polsce przygotowuje się do kanonizacji przez wydarzenie: Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia. Ta Iskra Miłosierdzia jest rozdawana dziś po wszystkich Mszach św. instytucjom i organizacjom działającym na terenie parafii, a przede wszystkim rodzinom. Osoby, które przyniosły ze sobą lampiony ze świecą lub z olejem świecowym prosimy o podchodzenie zaraz po Mszy św. w dwurzędzie, jak do Komunii św., do ołtarza i przyjmowanie od kapłana płomienia tej „ISKRY". Proponujemy aby w każdym domu odbyła się także rodzinna modlitwa przy świetle Iskry. Prosimy też spisywać na kartkach podziękowania, postanowienia i prośby przez wstawiennictwo błogosławionego Jana Pawła II. Modlitwy te przesyłamy za pośrednictwem strony internetowej: WWW.iskramilosierdzia.pl lub składamy do przygotowanej w tym celu w naszym kościele puszki Jana Pawła II.

2. Dziś (niedziela) o g. 21.00 zapraszamy wszystkich chętnych pod tzw. papieski krzyż przed kościołem na wspólne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II. Niech kanonizacja Jana Pawła II będzie jak najbardziej dla wszystkich pożyteczna i niech zaowocuje przypominaniem sobie nauczania św. Jana Pawła II oraz większym zaangażowaniem się w swoją osobistą świętość.

3. Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce 70 Tydzień Miłosierdzia przeżywany pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – Apostoł miłosierdzia" Zainspirowani postawą i nauczaniem Jana Pawła II, człowieka głoszącego naukę o miłosierdziu i na różne sposoby nam za swego życia wyświadczającego miłosierdzie, a teraz przez kanonizację szczególnie zachęceni do naśladowania go, bądźmy w tym zwłaszcza tygodniu gorliwi w okazywaniu drugim miłosierdzia.

4. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.

5. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. Przed Mszą św. W sobotę zaś przypada pierwsza sobota miesiąca. Intencja Różańca św. na miesiąc maj: „O pokój na Ukrainie i na całym świecie".

7. W sobotę przypada 3 dzień maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny tylko wieczorna Msza św. nie będzie o g. 17.00 ale, jak w każdą sobotę, o g. 18.00 i będzie to jak co tydzień pierwsza Msza niedzielna.

8. W sobotę o g. 9.00 będzie Msza w int. Ojczyzny, a w niedzielę o g. 9.00 Msza św. w int. druchów strażaków.

9. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W przyszłą niedzielę Obraz zakończy swoją wędrówkę po ul. Przemysłowej „8", „9" i „10" i przekazany zostanie do tzw. „Szeregowca" (czyli ul. Przemysłowa 11-20) i bloków SKR (czyli ul. Przemysłowa „21" i „24"). Uroczyste przekazanie Obrazu będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. popołudniowej o g. 17.00. Zapraszamy więc mieszkańców ul. Przemysłowej „8", „9" i „10" na Mszę św. dziękczynną za dar Nawiedzenia a przedstawicieli tzw. „Szeregowca" prosimy o przejęcie Obrazu podczas tej Mszy św.