1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie świąt wielkanocnych.

• - Siostrom „Obliczankom" za ustrojenie kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu (tzw. Ciemnicy).
  • - Księżom wikariuszom za przygotowanie i ustrojenie wraz z młodzieżą „Grobu Pańskiego" oraz za opiekę nad ministrantami i przygotowanie ich do poprawnego uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego.
  • -Pani Marii Antczak z ul. Sieradzkiej oraz Młodzieży, która zaangażowała się w stworzenie pomysłu i budowanie Grobu Pańskiego. Wyrażamy naszą wdzięczność także osobom, które ofiarowały materiały do budowy grobu: panom
  • – Bolesławowi Łuczakowi z Chrzanowic i Jerzemu Piontczakowi z Brzozowca. Bóg zapłać!
  • - Panu Organiście i Chórowi za uroczystą „oprawę muzyczną" w czasie Triduum Paschalnego.
  • - Panu Kościelnemu i jego mamie za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego.
  • - Wspólnocie młodzieżowej za prowadzenie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek - Dzieciom z Krucjaty Eucharystycznej za adorowanie Pana Jezusa w Wielki Piątek. - Jednostkom OSP z terenu Błaszek i Zawad za trzymanie tzw. warty przy „Grobie Pańskim" w Wielką Sobotę i za czynny udział w nocnej procesji rezurekcyjnej. - Ministrantom naszej parafii za służbę liturgiczną i adorowanie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
  • -Wszystkim osobom, które podczas liturgii wielkiego Tygodnia pełnili funkcję lektorów czytających Słowo Boże i kantorów śpiewających psalmy.
  • - Orkiestrze błaszkowskiej za ich „muzyczny udział" w procesji rezurekcyjnej.
  • -Pocztom sztandarowym, w tym Pocztu sztandarowemu Publicznego Gimnazjum im. Gen. Józefa Lipskiego.
  • -Państwu Lindnerom z Gzikowa za dorodne iglaki do Grobu Pańskiego.
  • - Pani Barbarze Noweta za pokaźną ilość kwiatów, ogrodnikom, kwiaciarniom, i innym życzliwym osobom, które jak co roku ofiarowały kwiaty do „Grobu Pańskiego". Wreszcie wszystkim osobom, nie wymienionym z nazwy, które w jakikolwiek sposób pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie tegoroczne święta wielkanocne.

2. Organizatorzy akcji charytatywnej „DAR SERCA DLA BLIŹNIEGO" Szkoły Podstawowej w Domaniewie i Kwaskowie, dziękują wszystkim ofiarodawcom za udzielone wsparcie materialne i finansowe na rzecz podopiecznych CARITAS. Dziękujemy też młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas w Błaszkach, która przez dwie niedziele stała z koszykiem przed kościołem zbierając produkty żywnościowe rozdzielone następnie miedzy dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać wszystkim za złożone dary!

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz gazetę „Chit", przygotowującą nas do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. „Opiekun" kosztuje 1,50 zł., a „Chit" 2,00 zł. Zachęcam do nabywania i czytania. 4. Jutro drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy i w tym dniu do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

5. Członków wspólnoty Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 oraz na spotkanie po Mszy św.

6. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W najbliższy piątek nie ma postu, gdyż jest to kolejny dzień w Oktawie Wielkanocnej, a w Oktawie każdy dzień jest przeżywany jak uroczystość, która znosi post.

8. W sobotę o g. 10.00 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy!

9. W przyszłą niedzielę, tj. w święto Miłosierdzia Bożego będziemy przeżywać kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Kościół w Polsce pragnie przygotować się do kanonizacji przez wydarzenie: Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia. Ta Iskra Miłosierdzia będzie rozdana instytucjom i organizacjom działającym na terenie parafii, a przede wszystkim rodzinom na wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę. Prosimy przynieść ze sobą lampiony ze świecą lub z olejem świecowym. Proponujemy aby w każdym domu odbyła się także rodzinna modlitwa przy świetle Iskry. Prosimy też spisywać na kartkach podziękowania, postanowienia i prośby przez wstawiennictwo błogosławionego Jana Pawła II. Modlitwy te przesyłamy za pośrednictwem strony internetowej: www.iskramilosierdzia.pl lub składamy do przygotowanej w tym celu w naszym kościele puszki Jana Pawła II.