1.W ubiegłą niedzielę miała miejsce zbiórka na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy na ten cel 530 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania. Dziś z racji II Niedzieli miesiąca zebrana na Mszach św. taca będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć.

3.Dzisiejsza niedziela jest w naszej Diecezji przeżywana jako Święto naszej Diecezjalnej Caritas. Głównym motywem wprowadzenia tego święta ma być pobudzenie wszystkich wspólnot parafialnych do refleksji nad powołaniem każdego ochrzczonego do pełnienia dzieł miłosierdzia. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Kaliszu o g. 16.00. Następnie ulicami Kalisza odbędzie się Marsz dla Życia, a po nim  na Placu św. Józefa będzie miał miejsce Wielki koncert Uwielbienia. Wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania. Po Mszach św. dzisiaj będzie zbiórka do puszek na rzecz Caritas. Bóg zapłać za ofiary!

4. Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

5.Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej oraz dzieciom, które sypały kwiatki i Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. W czwartek będzie zakończenie oktawy uroczystości „Bożego Ciała”. Zgodnie z tradycją, w tym dniu na zakończenie liturgii odbywa się błogosławienie wianków i ziół.

6.W piątek w liturgii Kościoła przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

7.W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do ks. proboszcza.

8.Nadal przypominam, że w najbliższym czasie planujemy zainstalować oświetlenie zewnętrzne wieży naszego kościoła. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 6.000 zł. Już składamy serdeczne podziękowanie P. Marii Adamkiewicz z ul. Kaliskiej w Błaszkach za złożenie ofiary 1000 zł. na rzecz tegoż oświetlenia. Szukamy kolejnych sponsorów. Zainteresowanych tym wsparciem proszę o szybki kontakt ze mną.

9.Na koniec dziękujemy wszystkim dbającym o porządek na naszym cmentarzu. Przypominam, że przy instalacji nowych pomników zabieramy ze sobą i wywozimy z cmentarza wszystkie elementy starych pomników. Niestety niektóre osoby od jakiegoś czasu wyrzucają stare elementy pomnikowe na dół nowego cmentarza, który przecież w swoim czasie będzie służył do grzebania zmarłych. Bardzo więc proszę tego nie robić i nie utrudniać pracy p. grabarzowi. Przypominamy, że instalowanie nowych pomników na cmentarzu zawsze najpierw zgłaszamy w kancelarii parafialnej.