Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla dzieci z rodzin ubogich składamy serdeczne  „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek mikołajkowych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Wszystkim szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe. Orkiestrze gminnej dziękujemy za koncert kolęd, wykonany jak co roku przed „Pasterką”, a chórowi parafialnemu za śpiew podczas „Pasterki”.

W czwartek będzie zakończenie roku 2009. Wieczorem o g. 18.00 będzie Msza dziękczynno-błagalna, a po niej nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy.

W piątek Nowy Rok – porządek Mszy jak w niedziele, tylko wieczorem o g. 18.00. Przed Mszami okazja do spowiedzi z racji Pierwszego Piątku miesiąca.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na styczeń:  „O pokój na świecie”.

Są  już do odebranie decyzje burmistrza naszej Gminy w sprawie wycinki drzew na cmentarzu. Proszę o odbiór swoich wniosków. Informuję  również, że nadal, do końca stycznia można w kancelarii par. składać kolejne wnioski o wycinkę drzew na cmentarzu.

Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafii wizytę  duszpasterską zwaną „kolędą”. Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie tej kolędy poznać się  bliżej z naszymi parafianami i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży - będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne w parafii (Remont kapitalny plebanii wewnątrz i częściowo na zewnątrz wyniósł 270 tys zł. Inne inwestycje: w kościele, w salce parafialnej i w kaplicy przedpogrzebowej kosztowały ponad 10 tys zł. W sumie inwestycje materialne w ciągu ostatniego półtora roku czasu pochłonęły kwotę 280 tys zł. Na dzień dzisiejszy jest w kasie parafialnej deficyt ok. 200 tys. zł. Deficyt ten zmniejsza się sukcesywnie dzięki tzw. tacy inwestycyjnej oraz dzięki ofiarom kolędowym. Dlatego Bóg zapłać wszystkim za składane przy tych okazjach ofiary). W nadchodzącym roku będziemy się stopniowo przygotowywać do kapitalnego remontu kaplicy cmentarnej o czym na bieżąco będziemy informować parafian.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Wtorek od g. 9.00 – Domaniew (2 ks.) i Maciszewice (1 ks.)

Środa od g. 9.00 – Smaszków i Kostrzewice (2 ks.) i Woleń (1 ks.)

Czwartek od g. 9.00 – Bukowina (3 ks.)

Sobota od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.) i Kołdów (1 ks.)