1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1.820 zł. W sumie na dzień 5 sierpnia br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 155.809 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 84.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Składając podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

2. Rozpoczął się już sierpień - miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Nadal są też do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. za 1 egz. Kalendarze w tym roku, podobnie jak rok temu,  nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania ich w naszym kościele.

4. W środę – 9-go sierpnia wyruszy z Błaszek XIII piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O g. 7.00 będzie Msza św. i po niej wyjście pielgrzymów. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Zbigniew Kołodziejczyk. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach  i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

5. W środę  ok. g. 17.00 – 18.00 przychodzi do nas, jak co roku,  piesza pielgrzymka  z Koszalina. Pielgrzymi proszą o pomoc w zorganizowaniu noclegu, poprzez zrobienie listy chętnych gospodarzy, którzy zechcą przyjąć pielgrzymów na nocleg w swoim domu. Miejscem dojścia pielgrzymów tego dnia będzie Szkoła Podstawowa w Błaszkach, skąd pielgrzymi wraz z gospodarzami udadzą się na nocleg. Prosimy więc, aby do wtorku wieczór, osoby chcące gościć u siebie pielgrzymów, poinformowały o tym błaszkowskich księży. Chodzi o podanie swojego nazwiska, adresu i ilości pielgrzymów, których będzie można przyjąć na nocleg.  O g. 20.30 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

6. W przyszłą niedzielę, z racji 13 dnia miesiąca po Mszy wieczornej o g. 17.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo zapraszamy.

7. Ponownie informujemy, że w dniach 11 – 19 września br. Parafia Chełmce organizuje pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej .

8. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej .

9. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.