1. Dziś kończy się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona. Z powodu tej akcji tydzień temu przeprowadziliśmy misyjną zbiórkę na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Zebraliśmy na ten cel 1.350 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  Nadal są też do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. za 1 egz. Kalendarze w tym roku, podobnie jak rok temu,  nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania ich w naszym kościele.  Polecamy też książkę zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Zachęcamy do nabywania i lektury.

3. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

4. Jutro (poniedziałek) będzie w naszej parafii nocować 20-to osobowa grupa pielgrzymów pielgrzymki „Promienistej” z Gniezna na Jasną Górę. Pojutrze (wtorek) ok. g. 8.00 w naszym parafialnym kościele pielgrzymi ci będą mieć Mszę św.

5. Pojutrze rozpoczyna się sierpień - miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Spowiedź ta będzie w naszym kościele w godz. od 16.30 – 18.00. Zapraszamy.

7. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie. Intencja Różańca na sierpień: „O trzeźwość w naszej Ojczyźnie”.

8. Przypominamy, że w Kancelarii parafialnej można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę z Grupą Różaną na Jasną Górę. Zapisy w godzinach urzędowania Kancelarii.

9. Ponownie informujemy, że w dniach 11 – 19 września br. Parafia Chełmce organizuje pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

10. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej

11. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

12. Spotkanie przed pielgrzymkowe osób, które zapisały się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą Różaną i osób, które jeszcze chcą się zapisać odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele o 18:00.

13. Informujemy, że 3 sierpnia o 20:00 w Kaliszu odbędzie się Procesja Różańcowa ulicami miasta Kalisza. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.