1. W minioną niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel  1.624 zł. Natomiast anonimowy ofiarodawca z Błaszek przekazał nam na ten cel 2.000 zł. W sumie więc na dzień 2 kwietnia 2023 r. na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego dysponujemy kwotą 124.160 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Ostatnie tygodnie przyniosły wielkie zamieszanie wokół osoby św. Jana Pawła II. Programy i publikacje dziennikarskie związane z oszczerczym atakiem na naszego Wielkiego Rodaka otwarły dyskusję ale  i reakcję wiernych, którzy nie mają wątpliwości co do Świętości Papieża Polaka i Jego nieocenionej roli jaką odegrał w historii Polski i Kościoła powszechnego. W sercach większości Polaków jest potrzeba także zewnętrznego wyrażenia szacunku dla osoby św. Jana Pawła II i wdzięczności za jego życie, nauczanie i całe dziedzictwo, które nam pozostawił.  Niedziela Palmowa przypadająca w tym roku 2 kwietnia, czyli w kolejną rocznicę śmierci papieża, na pewno może być odpowiednim do tego dniem. Dlatego dziś o g. 15.00, przy Krzyżu św. Jana Pawła II, przed naszym kościołem zgromadzimy się aby wyrazić szacunek i hołd dla osoby św. Jana Pawła II oraz pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. Dziś (Niedziela Palmowa) podczas wszystkich Mszy św. odbywa się błogosławienie palm. Na placu kościelnym przed każdą Mszą św. można nabywać nowe palemki za dobrowolną ofiarą od dzieci z ERM-u i scholki parafialnej. Zachęcamy ! Dziś  nadal też rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Polecamy w nim artykuły o Wielkim Tygodniu  i o Wielkanocy. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. W Wielki Czwartek kończy się Okres Wielkiego Postu. Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna) nie jest nakazane, a zatem nieobecność na tych liturgiach nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Kościół jednak bardzo zachęca wiernych do udziału we wszystkich celebracjach liturgicznych Świętego Triduum, które jest szczytem roku liturgicznego. W celebracjach tych bowiem Kościół uobecnia i wypełnia  misterium paschalne, czyli przejście Chrystusa Pana z tego świata do Ojca. Dla nas zaś te dni paschalne mają być czasem naszego przechodzenia ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. W Wielki Czwartek wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli święta wielkanocne. Po Mszy św. przez trzy godziny, aż do 23.00 kościół będzie otwarty i będzie możliwość adorowania w ciszy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy ! W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od g. 8.00 i będzie możliwość Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień aż do g. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Liturgia Wielkopiątkowa, koncentrująca nas na tajemnicy Krzyża Świętego rozpocznie się o g. 18.00, a wcześniej, o g. 17.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła. Ofiary z wielkiego Piątku składane na tacę lub do skarbonki znajdującej się pod figurą św. Antoniego na filarze pod chórem przeznaczone będą,  jak co roku, na utrzymanie świątyń chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz na kwiaty do tzw. „Grobu Pańskiego” w naszej świątyni. Bóg zapłać!  W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g. 8.00 do 20.00. Wszystkie jednostki strażaków naszej parafii zapraszamy  serdecznie do czuwania przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę w godz. od 15.00 do 20.00. W tym dniu obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych i zalecany jest post tak ścisły jak w Wielki Piątek. W sobotę też, jak co roku, odbędzie się błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, którymi to pokarmami będziemy się z radością dzielić i posilać po liturgii Zmartwychwstania.  W kościele błogosławienie pokarmów będzie od g. 9.00 do 15.00 (co godzinę), a w terenie: Domaniew i Kwasków o g. 11.00, oraz Brończyn i Żelisław  o g. 11.30. WIGILIA PASCHALNA, czyli czuwanie zmartwychwstania, albo inaczej mówiąc Msza św. Zmartwychwstania (Rezurekcja) -  najważniejsza w roku liturgicznym - zakończona w Polsce procesją rezurekcyjną, rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę , o g. 20.00. Na liturgię tej nocy o g. 20.00 wszyscy przynosimy ze sobą świece. Podczas Liturgii tej nocy będzie pobłogosławienie wody, którą będzie można wziąć  do swoich domów. Do udziału we Mszy Wielka-Nocnej o g. 20.00, zakończonej procesją rezurekcyjną zapraszamy  strażaków,  asystę, chór, orkiestrę i poczty sztandarowe. W Dzień zmartwychwstania pierwsza Msza św. będzie o g. 7.00 i następne Msze św. będą także według stałego porządku niedzielnego.

5. Zachęcamy nadal wszystkich do nieustannej modlitwy o ustanie wojny i pokój na Ukrainie !!!

6. Wszystkim naszym parafianom życzymy błogosławionego i owocnego przeżycia wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Szczęść  Boże wszystkim na dobre przeżywanie tego czasu!