1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się  w przygotowanie i przeżycie tegorocznych świąt wielkanocnych.

2. Księdzu Zbigniewowi  za opiekę nad ministrantami i ustrojenie wraz z młodzieżą panem kościelnym „Grobu Pańskiego”, Siostrom „Obliczankom” za modlitwę i zaangażowanie  w liturgię oraz za przygotowanie tzw. Ciemnicy czyli okolicznościowego ołtarza do przechowywania Najświętszego Sakramentu od Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Pani organistce i chórzystom za uroczystą „oprawę muzyczną”                               w czasie Triduum Paschalnego. Panu kościelnemu oraz Rodzicom, młodzieży i dzieciom z naszych Wspólnot parafialnych za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego. Klerykowi Jakubowi Daleckiemu za posługę błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Dzieciom z ERM-u i scholki parafialnej za adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Ministrantom naszej parafii za służbę liturgiczną, udział w wielkopiątkowej „Drodze Krzyżowej” i adorowanie Pana Jezusa w  Wielką Sobotę.  Osobom, które czytały Słowo Boże i śpiewały psalmy, zwłaszcza podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dziękujemy również Naszym Strażakom za ich posługę w Czasie Wielkiej Soboty oraz dyspozycyjność w Wielki Piętek oraz orkiestrze dętej za oprawę muzyczną procesji rezurekcyjnej. Wszystkim osobom,  które w jakikolwiek sposób pomogły  nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie  i owocnie święta wielkanocne -  wszystkim serdecznie dziękujemy i „Bóg zapłać”!

3. Dziś  rozprowadzamy nowy - świąteczny numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Jutro (poniedziałek), drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy  do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

5. Od Wielkiego Piątku do przyszłej niedzieli przeżywamy w Kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Codziennie po Mszy św. wieczornej, a w  przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na Ukrainie. Zapraszamy!

6. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tę niedzielę w całym kraju będziemy przeżywać tzw. „Dzień Dobra” – patronalne święto CARITAS, rozpoczynające 79 Tydzień Miłosierdzia. 24 lutego minął rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Caritas Diecezji Kaliskiej od samego początku włączyła się do pomocy przybyłym Ukraińcom. W Diecezji naszej powstało już wiele dzieł dobroczynnych na rzecz uchodźców wojennych (np. przyjęcie i zakwaterowanie wielu uchodźców,  wysłanie do Ukrainy ponad 1400 paczek z żywnością (kartony ok. 18 kg.),  pomoc w postaci zbiórek rzeczowych i pieniężnych, posiłków oraz zapewnienie niezbędne rzeczy, w postaci ubrań, środków medycznych, środków czystości i żywności długoterminowej i wiele innych).  Chcemy  wraz z Caritas Polska nieść dalszą pomoc dla poszkodowanych, w wyniku wojny. W całej Polsce odbyła się już kolejna zbiórka pieniężna dla Ukrainy 24 lutego 2023r W naszej Diecezji ze względu na pomoc dla Turcji została przeniesiona na Niedzielę Miłosierdzia, która odbędzie się 16.04.2023r. Dlatego w przyszłą niedzielę w naszej parafii, po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniężna na kontynuowanie wspomnianych celów. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.

9. Burmistrz Błaszek, Dyrektor Centrum Kultury w Błaszkach oraz Proboszcz Parafii św. Anny w Błaszkach  serdecznie zapraszają na film „Opiekun”. Jest to film fabularny o prawdziwej historii współczesnych bohaterów, którzy wpadają w kryzys małżeński i o św. Józefie, gigancie wiary, chroniącym rodzinę. Emisja filmu odbędzie się w przyszłą niedzielę – 16 kwietnia o g. 18.0, w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich chętnych,  zwłaszcza ludzi młodych!

10. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Wszystkim naszym parafianom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana oraz wszelkiego dobra. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Świąt i całej Oktawy Wielkanocnej.