1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez ks. Bogusława Jaworskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny z Otwocka będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o g. 8.00, 16.00 lub 18.00. Natomiast w te same dni zapraszamy młodzież szkół średnich oraz VII i VIII klas Szkół Podstawowych na g. 9.30, a dzieci z przedszkola i szkół podstawowych do kl. VI włącznie - na g. 11.00. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich w środę o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziana jest również nauka stanowa - dla rodziców w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00, oraz dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. We wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszamy do uczestnictwa.

1. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc – zbiórkę pieniężną na rzecz remontu parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i ofiarność.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Polecamy w nim artykuły o wsparciu przez Caritas poszkodowanych na skutek wichur oraz o pomaganiu uchodźcom z Ukrainy. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. Dziś ( niedziela) o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Błaszkach odbędzie się koncert Jana Pietrzaka. Na koncert zapraszają: Towarzystwo Patriotyczne, Centrum Kultury w Błaszkach oraz Firma Pietrucha.

1. W czwartek, jak zwykle o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

1. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa zacznie się o g. 16.30. Zapraszamy.

1. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będzie to spowiedź przedświąteczna. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych.

1. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca o g. 18.00 będzie – jak co miesiąc - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej połączone z Mszą św. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich członków Wspólnot Różańcowych naszej parafii, przypominając również, że wtedy jest także comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Modlitewna intencja różańcowa na kwiecień: o zakończenie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.

1. W Wielkim Poście, jak co roku, są w naszej świątyni par. nabożeństwa pasyjne. W piątki o g. 17.00 jest „Droga Krzyżowa” i po niej Msza św., a w niedziele o g. 17.00 „Gorzkie Żale” i po nich Msza św.

1. Referat ds. powołań naszej diecezji zaprasza młodzież męską od 17. roku życia na dzień skupienia dla rozeznających powołanie, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia br. w budynkach seminarium w Kaliszu przy ul. Złotej 144. Przyjazd w najbliższy piątek do godz. 18.00, zakończenie w sobotę około godz. 18.00. Koszt bezpłatny. Prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis, śpiwór.

1. Informujemy naszych parafian, że w ostatnim czasie na naszym cmentarzu parafialnym znów dochodzi do kradzieży ozdobnych lampionów i zniczy, drewna ze ściętych na cmentarzu drzew itp. Niektórzy sprawcy wspomnianych czynów już są zidentyfikowani. W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy ponownie do złodziei o opamiętanie się i zwrócenie ukradzionych rzeczy, a do wszystkich użytkowników cmentarza o solidarność i wzmożoną czujność w trosce o porządek i bezpieczeństwo na naszym cmentarzu oraz o sygnalizowanie wszystkich niepokojących zdarzeń administracji cmentarza.

1. Zachęcamy do kontynuowania zbiórek rzeczy potrzebnych dla migrantów oraz przekazywanie ich do ośrodka w Domaniewie lub do siedziby GMOPS-u w Błaszkach. Nadal też zachęcamy wszystkich do nieustannej modlitwy o ustanie wojny i pokój na Ukrainie !!!