1. W ubiegłą niedzielę będącą dniem solidarności z misjonarzami została przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1.730 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 na plebanii odbędzie się pierwsze w tym roku zebranie Rady Parafialnej. Ksiądz Proboszcz zaprasza na to spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych.

1. Ponownie informujemy, że chcemy reaktywować chórek dziecięco-młodzieżowy w naszej parafii. Osoby chętne do śpiewania i grania w zespole zapraszamy na próbę w najbliższy wtorek, o g. 17.00 w salce przy domu Sióstr „Obliczanek”. Zapraszamy dzieci oraz młodzież do wspólnego śpiewania na Chwałę Bożą. Więcej informacji u Sióstr „Obliczanek” lub u Eryka Sibińskiego.

1. W środę zapraszamy na spotkanie wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

1. W czwartek, jak zwykle o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

1. W najbliższy piątek - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać 30. rocznicę powstania Diecezji Kaliskiej. Biskup kaliski Damian Bryl będzie w tym dniu przewodniczył uroczystej Mszy św. w katedrze kaliskiej o godz. 17.00. Podczas tej Mszy św. Biskup kaliski, w jedności z Następcą Świętego Piotra wzniesie modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu duchowieństwo i wiernych świeckich.

1. W Wielkim Poście, jak co roku, są w naszej świątyni par. nabożeństwa pasyjne. W piątki o g. 17.00 jest „Droga Krzyżowa” i po niej Msza św., a w niedziele o g. 17.00 „Gorzkie Żale” i po nich Msza św.

1. W najbliższą sobotę – 26 marca wieczorem o g. 18.00, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje te poprowadzi ks. Bogusław Jaworski ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny z Otwocka. Prosimy już wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc – zbiórkę pieniężną na rzecz remontu parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i ofiarność. Nadal poszukujemy firmy budowlanej do wykonania wspomnianej inwestycji.

1. Referat ds. powołań naszej diecezji zaprasza młodzież męską od 17. roku życia na dzień skupienia dla rozeznających powołanie, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia br. w budynkach seminarium w Kaliszu przy ul. Złotej 144. Przyjazd w piątek do godz. 18.00, zakończenie w sobotę około godz. 18.00. Koszt bezpłatny. Prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis, śpiwór.

1. Od 19 marca (uroczystość św. Józefa) do 2 marca (Dzień świętości życia) przeżywać będziemy w Polsce Tydzień modlitw o ochronę życia. Codziennie w tym tygodniu po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Świętej Rodziny, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II, oraz krótkie rozważanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

1. Zachęcamy do kontynuowania zbiórek rzeczy potrzebnych dla migrantów oraz przekazywanie ich do ośrodka w Domaniewie lub do siedziby GMOPS-u w Błaszkach. Nadal też zachęcamy wszystkich do nieustannej modlitwy o ustanie wojny i pokój na Ukrainie !!!