1. Dziś nadal  rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł „Między huczną filantropią a chrześcijańskim miłosierdziem” przypominający nam, czym różni się chrześcijańskie miłosierdzie i pomoc ubogim od krzykliwej filantropii. Zachęcamy do nabywania!
    2. Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane świece, a po spotkaniu będzie  pobierana od dzieci miara do uszycia alb pierwszokomunijnych.

    3. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 wznawiamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!

    4. Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w lutym specjalne rekolekcje:
    I tura: od 8 – 10 lutego, dla dzieci i młodzieży.
    II tura: od 15 – 17 lutego, dla maturzystów i starszych.
    Bliższe informacje o rekolekcjach można uzyskać u swoich księży.

    5. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał w tym roku „kolędy”, a chciałby z niej skorzystać to prosimy to w najbliższych dniach zgłosić w kancelarii parafialnej. Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo ludzi i ich domostw.  Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy „po kolędzie”. Panom i paniom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki. Dziękujemy za Waszą serdeczną życzliwość, której my księża w czasie kolędy doświadczaliśmy w zdecydowanej większości rodzin.
    Wszystkie ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.  Razem te ofiary z tegorocznej kolędy na rzecz renowacji kościoła (czyli tzw. „cegiełki” plus ofiary kolędowe) stanowią kwotę 60.470 zł.  Tydzień temu zaś Radni Parafialni  przeprowadzając comiesięczną  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła zebrali na ten cel 2.313 zł.    W sumie więc po wypłaceniu firmie budowlanej wszystkich należnych za dotychczasową renowację pieniędzy w kwocie  5.800 zł. - na dzień 2 lutego 2019 r. na rzecz kolejnych prac budowlano remontowych przy naszej świątyni posiadamy w kasie parafialnej kwotę 56.983 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie!

    6. Z racji przeżywanego w dniu 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary.