1. W ubiegłą niedzielę po Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1205 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary !

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” oraz nowy numer kwartalnika „Okno Wiary”. W numerze „Opiekuna” polecamy „Echo światowych Dni młodzieży w Panamie” oraz artykuł „Nowe oblicze świątyni” traktujący o renowacji naszej świątyni w Błaszkach. Tematem zaś „Okna Wiary” jest Niepodległość. Koszt „Opiekuna” – 2,50 zł., a „Okna Wiary” – 10 zł. Zachęcamy do nabywania!

3. Jutro (poniedziałek) przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego. Ogarnijmy swoją modlitwą wszystkich ludzi chorych i cierpiących.

4. W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

5. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwami do św. Charbela!

6. Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali k. Wikariatki w najbliższy piątek lub w sobotę od g. 10.00 – 12.00. Nie przyjmujemy już żadnych nowych skierowań. Kolejne skierowania z GMOPS-u na odbieranie produktów żywnościowych będzie można przynosić dopiero we wrześniu tego roku. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem do pobrania tych darów.

7. W Błaszkach na ul. Pomorskiej 3 powstał Dzienny Dom „Senior +” dla potrzeb seniorów z Gminy Błaszki. Bliższe informacje na temat zaproszenia do skorzystania ze wspomnianej oferty znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Zapraszamy!