1. Dziś w Polsce przeżywamy XI Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Z tej racji po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum narodowej wdzięczności Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Można brać ze sobą również materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu wyłożone pod chórem.

2. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Dwutygodnik obchodzi 20. urodziny. Z tej okazji dodano do tego numeru 16 stron, na których publikowane są rozmowy o początkach pisma. Jest też artykuł o serialu „Ojciec Mateusz” i o historii związanej z powstaniem Litanii do Najśw. Serca P. J. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3. Tydzień temu Radni Parafialni  przeprowadzając comiesięczna  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła zebrali na ten cel 4.180 zł. Bóg zapłać! W sumie więc do dnia 2 czerwca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  414.028 zł.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać!

4. 7 czerwca (czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową z dziećmi Komunii Rocznicowej do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u S. Michaeli.

5. Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej, dzieciom, które sypały kwiatki  oraz Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy!

6. W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii, odbędzie się zgodnie z tradycją błogosławienie wianków i ziół, a po liturgii, o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

7. W piątek przypada uroczystość Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa, a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu nie ma postu.

8. W sobotę o g. 9.00 zapraszamy na spotkanie do kościoła wszystkich kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Odbędzie się próba generalna przed bierzmowaniem. Na to spotkanie zapraszamy również świadków do bierzmowania.

9. W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie spotkanie i modlitewne czuwanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Osoby z naszej parafii należące do tej wspólnoty również jadą na to spotkanie.

10. W przyszłą  niedzielę, jak co roku,  będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na KUL.

11. W poniedziałek - 2 lipca organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców. Zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli i wychowawców pracujących oraz tych, którzy są już na emeryturze. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy do 15 czerwca u ks. Marcina.