1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na KUL. Zebraliśmy na ten cel 250 zł. Dziękujemy!

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi o kaliskiej i diecezjalnej pielgrzymce, o dzieciach ulicy w Rosji i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania.

3. W środę ma swoje spotkanie „Kółko gitarowe": I grupa o g. 15.00, a II o 15.30. natomiast Zespół „Mocni Głosem" ma swoją próbę w środę o g. 16:30.

4. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Również o g. 19.00 w czwartek w salce parafialnej odbędzie się informacyjne - obowiązkowe spotkanie dla wszystkich którzy w lipcu jadą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa oraz będą brać udział w wydarzeniach diecezjalnych w Kaliszu.

5. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. w int. dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny.

6. W przyszłą niedzielę – 26 czerwca organizujemy po raz siódmy w naszej parafii – rodzinny festyn parafialno-gminny pod hasłem: „Miłosierdzie". Festyn rozpocznie się o g. 15.00 występem dzieci z Centrum Kultury w Błaszkach. Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Już teraz do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00.

7. W przyszł niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców. Cegiełki te będą również do nabycia podczas festynu. Dochód z festynu będzie w całości przeznaczony na tynkowanie kościoła. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 10 lipca br. Koszt wyjazdu ok. 45 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

9. W dniach 11 – 17 lipca br. nasza parafia organizuje wczasorekolekcje nad morzem, dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wyjazdu i prosimy się zapisywać W gablocie jest umieszczony stosowny plakat.

10. Zachęcamy również do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy ruszą od 1 lipca w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Szczegóły na plakacie.

11. Na koniec informuje naszych parafian, że w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będziemy żegnać naszego wikariusza ks. Rafała Hącię, który po 5 latach pracy w Błaszkach będzie wikariuszem w innej parafii.