1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy tzw. „Dzień Papieski". Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny". Zebraliśmy na ten cel 1000 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

2. Dziś, jak co roku, przeprowadzamy w parafiach liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi artykuły o historycznym przemówieniu papieża Franciszka w Kongresie amerykańskim oraz o Synodzie Biskupów na temat rodziny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Rozpoczyna się dziś w Kościele Tydzień Misyjny. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby ewangelizacji i rozwoju młodych Kościołów w krajach misyjnych. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Dzisiaj (niedziela) po Mszy o g. 17.00 będzie spotkanie z Kołami Różańcowymi naszej parafii. Wszystkich więc członków, a zwłaszcza zelatorki Kół Różańcowych i osoby pragnące należeć do Kół Różańcowych na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

5. Osoby, które chcą w lipcu 2016 r. uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, proszone są o zapisanie się u ks. Marcina – spotkanie i zapisy w sprawie wyjazdu – dzisiaj (niedziela), o godz. 18:00.

6. W środę przez cały dzień będziemy przeżywać „Jerycho Maryjne", czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w int. Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Próba zespołu młodzieżowego w środę o godz. 16:30. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania i grania.

8. W środę o g. 19.30 zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej wszystkich Radnych parafialnych.

9. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

10. W piątek 23 października o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia – okazja aby pośpiewać i pobyć z Jezusem. Zapraszamy młodzież i tych, którzy się młodo czują.

11. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni będą ponownie przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zbiórka ta będzie odbywać się co miesiąc - w ostatnią niedzielę danego miesiąca. W minionym tygodniu Pani Maria Stępińska z ul. Przemysłowej złożyła na ten cel 650 zł. Bóg zapłać za troskę i za złożone ofiary.

12. KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym" (220). A zatem każdy obywatel - wierzący w szczególności - ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.
Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.
Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.