1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Jest w nim między innymi artykuł o błaszkowskich wczasorekolekcjach nad morzem i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. W naszym kościele parafialnym trwa renowacja tabernakulum i świeczników. Tabernakulum i niektóre świeczniku znajdują się aktualnie w pracowni artystycznej w Krakowie.

3. W tym tygodniu Gmina Błaszki organizuje największe tegoroczne wydarzenie gminne pod nazwą "Błaszkowskie noce". Jest to impreza przygotowywana z mieszkańcami i dla nich samych a jednocześnie promująca gminę Błaszki. Wydarzenie to ma z jednej strony integrować mieszkańców, którzy mogą uczestniczyć w zaplanowanych atrakcjach wraz z całymi rodzinami, a z drugiej strony zaplanowane jest tak aby były atrakcje dla młodszych i starszych. Jednocześnie wydarzenie ma pokazywać atrakcje gminy poprzez wycieczki, plener malarski, biegi przełajowe. Wydarzenie integruje organizacje społeczne chociażby poprzez wspólne przygotowanie potraw na biesiadę, które potem mogą stanowić podstawę do wyboru miejscowych potraw do książki kucharskiej. Plener malarski może pokazać najciekawsze zakątki gminy. Wycieczki organizowane podczas Błaszkowskich Nocy wypracowują szlak turystyczny "Szlakiem dworków szlacheckich". Organizacja wydarzenia wraz z współpartnerami w tym organizacjami społecznymi gminy wyznacza nowe wysokie standardy czego przykładem może być doprowadzenie do włączenia w program „Błaszkowskich nocy" możliwości oddawania krwi dla potrzebujących. Działania integrujące mieszkańców zawsze powinny być popierane bo na nich nasze dzieci mogą uczyć się prawidłowych zachowań społecznych dlatego zarówno parafian jak i gości na to wydarzenie zapraszamy. Program „Błaszkowskich nocy" znajduje się na plakatach umieszczonych w gablocie parafialnej.

4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 6 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w salce parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa.

5. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XI piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.