1. W miniony poniedziałek ksiądz proboszcz wrócił z dziećmi i młodzieżą naszej parafii z wczasorekolekcji nad morzem. Bogu niech będą dzięki za ten czas wypoczynku i rekolekcji !

2. Dziś (niedziela) rano po Mszy św. o g. 7.00 wyruszyła z Błaszek VI piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Marcin Szymczak. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

3. Dziś (niedziela) wieczorem, ok. g. 18.30, przychodzi do nas piesza pielgrzymka z Koszalina (ok. 300 osób). Kwatermistrzowie dziś ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian, jak co roku, o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 20.30 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o pokusach, o kusicielu wiele innych wartościowych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. Taca dzisiejsza, z racji drugiej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

6. W środę, jak co miesiąc, od rannej do wieczornej Mszy św. będzie w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie Jerycho Maryjne, czyli całodzienna modlitwa Różańcowa w int. Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę.

7. W czwartek będzie 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja fatimska. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na tę procesję zapraszamy.

8. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W związku z tym porządek Mszy św. w sobotę będzie niedzielny tylko wieczorna Msza św. nie będzie o g. 17.00 ale, jak w każdą sobotę, o g. 18.00 i będzie to jak co tydzień pierwsza Msza niedzielna. Na każdej Mszy św. w sobotę będzie poświęcenie ziół i kwiatów. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem pocztów sztandarowych z LO w Błaszkach. W sobotę po południu wracają autokarem z Jasnej Góry błaszkowscy pielgrzymi, którzy od dzisiaj (niedziela), pod duchowym kierownictwem naszego wikariusza, ks. Marcina Szymczaka, biorą udział w szóstej pieszej pielgrzymce błaszkowskiej na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za dar tej pielgrzymki, a pielgrzymom dzięki za trud pielgrzymowania i za dar modlitwy.
Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w sobotę o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi" i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. W tym dniu jest odpust parafialny w Wojkowie.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 będą dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie proszę mieszkańców Domaniewa o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem 6 września na g. 11.00 do Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie k. Ostrzeszowa, i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.