1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji dziś w naszej parafii przeżywamy – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu. czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe głosi w tym roku ks. Aleksander Nawrocki, nowy Opiekun Caritasowskiego Domu dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie. Bóg zapłać!

2. Dziś kończy się 16 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Akcja św. Krzysztofa jest apelem do kierowców, aby jeździli i ostrożnie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli jeden grosz za 1 km. jazdy bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Stąd dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Po Mszy św. wieczornej (niedziela) będzie poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przykościelnym.
3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze, między innymi, o wakacjach z cudami, o pielgrzymce kaliskiej oraz o osobach starszych, które coraz częściej padają ofiarami oszustów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Jutro – 27 lipca o g. 5.30 wyjeżdżamy dwoma autokarami (ok. 80 osób) z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze (Msza św. i wyjazd). Są jeszcze wolne miejsca więc można się jeszcze zapisywać. Wszystkich proszę o modlitwę w int. dobrego przeżycia przez nas tych wczasorekolekcji.

5. W piątek wieczorem, ok. g. 18.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 60 osób), a w sobotę rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach.

6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

7. W dniach od 9 do 15 sierpnia odbędzie się VI Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych tegorocznym pielgrzymowaniem zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w niedzielę 2 sierpnia o g. 18.00.