1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy na placu przykościelnym VI rodzinny festyn parafialno-gminny. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy materialnie wsparli nasz festyn, występującym na scenie i na boisku sportowym oraz wszystkim, którzy przybyli na ten festyn aby chwalić Boga i uczestniczyć we wspólnej rozrywce. Dochód z Festynu w wysokości 2000 zł. będzie przeznaczony na remont kaplicy cmentarnej.
Szczególne podziękowanie składamy całej Parafialnej Radzie, Panu Burmistrzowi i Dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach oraz sponsorom: Barowi „Smakosz", Bankowi Spółdzielczemu w Błaszkach, Firmie Handlowo-uslugowej „ZYK" i Piekarni Chojnacki-Pręczyńska. Za wypożyczenie nam ławek i krzeseł dziękujemy bardzo Jadwidze Napieralskiej- dyrektor LO, Irenie Pitkiewicz, Bogdanowi Najda i Andrzejowi Dąbrowskiemu. Bóg zapłać!

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Są w nim umieszczone między innymi wszystkie zmiany personalne księży w naszej diecezji. Poza tym rozprowadzamy też nowy numer „Okna wiary". Przypominamy, że „Opiekun" kosztuje 2 zł., a „Okno wiary" kosztuje 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. W środę będzie w naszej parafii kolejne Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich na krótką modlitwę.

4. Taca w przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel. Przy tej okazji informujemy, że już jutro rozpoczną się remonty wnętrza kaplicy cmentarnej.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 12 lipca br. Koszt wyjazdu 40 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

6. W dniach od 27.07 – 2.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem-wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 450 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy w tym tygodniu się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.

7. W dniach od 9 do 15 sierpnia odbędzie się VI Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę. Osoby zainteresowane tegorocznym pielgrzymowaniem proszone są o szybki kontakt z naszym nowym wikariuszem księdzem Marcinem Szymczakiem.

8. Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 16 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Domaniew.

9. Witamy dziś w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Marcina Szymczaka, który dotychczas pracował w Pleszewie, a teraz dekretem biskupa kaliskiego został skierowany do Błaszek. Życzymy ks. Marcinowi szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich zaś parafian proszę o modlitwę zarówno w intencji ks. Piotra Gąsiorka, który będzie odtąd pracować w Gibraltarze jak i w int. ks. Marcina Szymczaka.