Dzień 1:POLSKA - BUDAPESZT
6 czerwca (sobota) o g. 4.00, spotykamy się na placu przed kościołem w Błaszkach, skąd nastąpi wyjazd w kierunku granicy polskiej. Przejazd przez Czechy i Słowację w kierunku Węgier. W godzinach południowych dotrzemy do Budapesztu - miasta zaliczanego do grona najpiękniejszych stolic świata. Zwiedzanie miasta. Wyjazd na Wzgórze Gellerta skąd roztacza się przepiękna panorama miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Po kolacji wieczorny rejs statkiem po Dunaju i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2: BUDAPESZT – MEDZIUGORJE.
Śniadanie. Przejazd do Medjugorie i modlitwa w kościele św. Jakuba. Zakwaterowanie w miejscowości Vionica (4 km. od Medziugorje), obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 5: MEDZIUGORJE.
Medziugorje to znane i tłumnie odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie słynące - od 1981 roku - tzw. objawieniami Matki Bożej z Medziugorje (wciąż trwającymi i badanymi przez Kościół katolicki). To miejsce jest ważnym ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum znajduje się kościół pw. św. Jakuba. W pobliżu miejscowości są dwa wzniesienia – Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża (Kriżevac). W czasie pobytu w Medziugorje planujemy codzienne uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. w kościele św. Jakuba, Drogę Krzyżową na Górze Kriżevac, wejście na „Górę Objawień", spotkania z różnymi wspólnotami oraz czas wolny na zakup dewocjonaliów, pamiątek.

Dzień 6: MEDZIUGORJE – DUBROWNIK.
Rano śniadanie. wyjazd do Dubrownika, i zwiedzanie tego chorwackiego miasta, zwanego „perłą Adriatyku" z zachowanym zespołem zabudowań historycznych, otoczonego murami, z zabytkową katedrą, pałacami, klasztorami. Mimo zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi i wojną etniczną (1991-1995) pieczołowicie odbudowane, zachowuje swoją wyjątkowość, potwierdzoną wpisem na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zobaczymy największą atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Zobaczymy także klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, Katedrę, klasztor Dominikanów, baszty, twierdze oraz wieże zegarowe i wiele innych cennych zabytków. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do Medziugorje.

Dzień 7: MEDZIUGORJE – JEZIORA PLITWICKIE.
Rano śniadanie, wyjazd z Medziugorje i przejazd do Jezior Plitwickich, gdzie planujemy kilkugodzinny pobyt. Jeziora Plitwickie to najsławniejszy, największy i najstarszy park przyrody chorwackiej, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Kompleks Jezior Plitwickich tworzą dwa zespoły połączonych kaskadowo 16 różnokolorowych jezior: tzw. Górne i Dolne Jeziora. Zasilane są wodami rzeki Korana oraz systemem wód powierzchniowych, oddzielone malowniczymi, krasowymi groblami, na których tworzą się liczne wodospady w liczbie 92. Długość wszystkich jezior wynosi 8,2 km, a ich łączna powierzchnia – ok. 200 hektarów. Na terenie Parku znajdują się także jaskinie. W tym urokliwym miejscu będzie spacer oraz możliwość plażowania i opalania się. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 8: WYJAZD DO POLSKI.
Nocny przejazd autokarem przez Węgry, Słowację i powrót w sobotę do Polski.
INFORMACJA: Prosimy o zabranie aktualnego paszportu. Należy również mieć telefon lub radyjko ze słuchawkami gdyż tłumaczenia z różnych spotkań są symultaniczne (radyjko można nabyć na miejscu). Zakupy na miejscu w dolarach lub w euro. Zapisać się najlepiej do końca kwietnia br. podając dane: imię i nazwisko, adres, nr Pesel, nr telefonu, zaliczka 500 zł. Organizatorem pielgrzymko-wycieczki jest Stowarzyszenie „Rodzina" w Gminie Błaszki. Kontakt - tel. 693224183). Cena: 1480 zł. (Cena nie zawiera ewentualnych biletów wstępów do zwiedzanych obiektów dla chętnych).

Świadczenia:
Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc, rozkładane fotele).
6 noclegów: w hotelu i w kwaterach prywatnych.
Wyżywienie 2 razy dziennie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji.
Tłumaczenie spotkań w Medziugorje
Przewodnik w Budapeszcie, w Dubrowniku i na Plitwickich Jeziorach.
Bilet wstępu do Plitwickich Jezior i rejs statkiem po Dunaju.
Ubezpieczenie NNW + KL.
Opieka doświadczonego pilota oraz opieka duchowa kapłana.