1.W miniony poniedziałek - 2 lutego, po Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Zebraliśmy na ten cel 1040 zł. Bóg zapłać!

2.Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3.Jutro (poniedziałek) od g. 11.00, na skrzyżowaniu w Borysławicach, będzie miał miejsce protest Rolników. Organizatorem protestu jest NSZZ Solidarność Ziemi Sieradzkiej oraz Stowarzyszenie „Zrównoważony Rozwój – Geotermia w Polsce". Organizatorzy zapraszają na ten protest wszystkich rolników rozgoryczonych biernością rządu.

4.W środę przez cały dzień, od rannej do wieczornej Mszy św. będziemy w naszym kościele przeżywać Jerycho Różańcowe czyli całodzienną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

5.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

6.Taca dzisiejsza z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

7.W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodych mężczyzn pragnących odkryć swoje powołanie. Odbędą się one w dwóch turach:
1) 13 – 15 lutego (gimnazjum) 2) 20 – 22 lutego (szkoła ponadgimnazjalna, studenci). Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej. Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

8.Informujemy, że wszystkie osoby będące w trudnej sytuacji materialnej pragnące pobierać produkty żywnościowe w Caritas i nie korzystające z tej pomocy w MGOPS proszone są o kontakt z MOPSEM w Błaszkach w celu uzyskania zaświadczenia kwalifikującego do pobierania tych produktów. Zaświadczenia te można następnie składać jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

9.Trwa peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po naszej parafii. W minionym tygodniu zakończył swoją wędrówkę po ul. Sieradzkiej a został przekazany na ul. Ogrodową i Marszałka. Z okazji nawiedzenia mieszkańcy ul. Sieradzkiej złożyli ofiarę 1605 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

10.Na kolędzie zostawialiśmy w każdym domu widokówki z panoramą wyremontowanych obiektów parafialnych w Błaszkach. Widokówki te są jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej.