1.Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych.

2.Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas". Cena 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zachęcamy!

3.Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

4.Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości". Od jutra, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka", przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w przeciągu dwóch tygodni czyli najlepiej do III niedzieli Adwentu.
5.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego, a w piątek zapraszamy na adorację młodzież.
6.W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św.

7.W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po wieczornej Mszy św. będzie „Nabożeństwo fatimskie" z różańcem. Intencja Różańca na grudzień – za wszystkie rodziny naszej parafii.
8.W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

9.Pan Organista nadal będzie jeszcze w tym tygodniu roznosić do rodzin naszej parafii opłatek i kalendarze diecezjalne. Porządek odwiedzin następujący: WTOREK (od godz. 15) - Felinka Kokoszki i Adamki, mieszkańcy ulicy Przemysłowej oraz bloków 8,9,10,21, ŚRODA (od godz. 15) - ul. Kaliska, ul. Sportowa CZWARTEK - (od godz.16) mieszkańców bloków 2,3 i 4 na ulicy Przemysłowej

10. Jak już informowaliśmy przez dwie ostatnie niedziele, chcemy jako parafia, włączyć się aktywnie w dobroczynną Akcję wykorzystując możliwość zebrania zbędnych, niekiedy wręcz przeszkadzających w gospodarstwach domowych wielu parafian tzw. elektrośmieci, na rzecz pomocy biednym krajom Afryki. Z naszej Parafii, zgromadzone przez nas elektrospady, będą odebrane w najbliższy wtorek - 2 grudnia br. o g. 11.00. Miejscem składania elektrospadów jest utwardzony i odgrodzony plac przed wikariatką. Jutro (poniedziałek) Radni parafialni oraz sołtysi zorganizują zbiórkę tego sprzętu w poszczególnych miejscowościach. Prosimy więc wszystkich chcących oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o wystawienie go w poniedziałek w okolicach swoich domów, aby podczas objazdu można go było sprawnie załadować na objeżdżające po wsiach samochody lub ciągniki z przyczepami. Z Błaszek i innych miejsc, gdzie nie dotrze zorganizowany transport, prosimy zużyty sprzęt dostarczyć indywidualnie. O nadzór nad zgromadzonym sprzętem została poproszona policja. Za okazaną pomoc i zebrany zużyty sprzęt z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
11. W dniach od 7 do 14 lutego organizujemy wyjazd na "Rekolekcje Młodzieżowe na Nartach" w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Koszt tego wyjazdu wynosi 450 zł, ale chcemy pozyskać na nie pieniądze z różnych źródeł, wtedy cena byłaby mniejsza. Między innymi wspólnota młodzieżowa chce w czasie Adwentu sprzedawać pamiątki bożonarodzeniowe. Osoby chętne na wyjazd i pozyskiwanie środków finansowych, proszone są o kontakt z księdzem Piotrem.
12. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po naszej parafii. W minonym tygodniu zakończył swoją wędrówkę po ul. Pomorskiej, Szkolnej i Kościelnej a został przekazany na ul. Sieradzką. Z okazji nawiedzenia mieszkańcy ul. Pomorskiej, Szkolnej i Kościelnej złożyli ofiarę 410 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!