1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Na łamach tego numeru jest artykuł o naszej błaszkowskiej wspólnocie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Ponadto w numerze między innymi o nominacji nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji oraz refleksja o tym, czy z oglądania telewizji wynika więcej dobra, czy zła. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Jutro – 28 lipca o g. 5.30 wyjeżdżamy dwoma autokarami (ok. 100 osób) z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze (Msza św. i wyjazd). Rodziców, którzy jeszcze nie podpisali zgody na wyjazd swojego dziecka albo nie uiścili jeszcze opłaty na wczasorekolekcje proszę aby to uczynili jeszcze dziś. Wszystkich proszę o modlitwę w int. dobrego przeżycia przez nas tych wczasorekolekcji.

3. W czwartek wieczorem, ok. g. 18.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 60 osób), a w piątek rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach.

4. W piątek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

5. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Pół godz. prze Mszami św. będzie spowiedź pierwszo piątkowa. Zachęcamy do skorzystania.

6. W dniach od 09 – 15 sierpnia odbędzie się już po raz piąty Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy bardzo do wzięcia udziału. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem Piotrem.

7. Dziś kończy się 15 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Akcja św. Krzysztofa jest apelem do kierowców, aby jeździli i ostrożnie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli jeden grosz za 1 km. jazdy bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Stąd dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Po Mszy św. wieczornej (niedziela) będzie poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przykościelnym.

8. Remont naszych organów kościelnych dobiega końca. Muzyka liturgiczna jest już wykonywana na wyremontowanych organach. Kończąc ten remont chcielibyśmy, po konsultacji z organistą, zamontować jeszcze w naszym kościele nowy system multimedialny, który się ściśle łączy z organową muzyką kościelną. Rzutnik który posiadaliśmy do tamtego roku i który pracował przez 11 lat uległ awarii. Naprawa jego jest już nieopłacalna i nieekonomiczna ze względu na postęp technologiczny w tej dziedzinie. Nowy system multimedialny jest stosowany głównie do wyświetlania na ekranie treści, które mogą być pomocne dla wiernych w lepszym przeżyciu i uczestnictwie we Mszy św. i nabożeństwach. Wyświetlane mogą być nie tylko tekstów pieśni kościelnych, ale również teksty Liturgii Słowa, intencje Mszy św., ogłoszenia parafialne lub slajdy okolicznościowe (np.: czyj jest chrzest, ślub lub pogrzeb). Można też pokazać zdjęcia z różnych wydarzeń duszpasterskich oraz odtworzyć filmy z plików video. To tylko niektóre możliwości tego systemu. W zestawie systemu są: Projektor, ekran projekcyjny zwijany elektrycznie oraz stanowisko sterowania umiejscowione na chórze. Całość kosztuje ok. 8.000 zł. Dlatego ośmielamy się prosić naszych parafian o wsparcie finansowe w celu zakupu tego systemu. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc!