1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Prezentowane są w nim między innymi sylwetki nowo wyświęconych księży w naszej diecezji. Zachęcam do nabywania i czytania.

2. Dziś gościmy na wszystkich Mszach św. ks. kan. Michała Pacynę – ojca duchownego WSD w Kaliszu i zarazem diecezjalnego moderatora „Kręgów Rodzin" oraz małżeństwa należące do „Kręgów Rodzin" naszej diecezji. Nasi goście przybliżają nam ideę formacyjną tzw. „Kręgów Rodzin" i dzielą się z nami swoim świadectwem wiary. Mamy nadzieję, że owocem tego spotkania będzie powstanie w Błaszkach „Kręgu Rodzin" czyli wspólnoty formacyjnej dla małżeństw. Dlatego małżonków zainteresowanych tą propozycją powstania takiej wspólnoty w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o g. 18.00 (Msza św. i spotkanie po tej Mszy św.)

3. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

4. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na adorację młodzież.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Pół godz. przed Mszami św. będzie okazja do spowiedzi. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o g. 16.00.

6. W sobotę 7 VI, na Jasnej Górze organizowana jest II Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Na to spotkanie zaproszone są Parafialne Koła Żywego Różańca, zelatorki i zelatorzy oraz wszyscy chętni. Nasza parafia również organizuje wyjazd autokarowy na to spotkanie. Koszt wyjazdu ok. 30 zł. (w zależności od ilości chętnych). Zapisy przyjmują panie: Teresa Szczepańska i Elżbieta Drobnik.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę, w odpowiedzi na apel Ojca św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

8. Przypominamy, że w dniach od 28.07 – 3.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem - wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 400 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.

9. Dziś obchodzimy po raz siódmy Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Na stolikach pod chórem są wyłożone materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu. Można je gratisowo wziąć ze sobą.