1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.

2. Dziś będzie po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W minioną niedzielę Obraz zakończył swoją wędrówkę po ul. Polnej, Krótkiej i Północnej i przekazany został na ul. Przemysłową. Z okazji Nawiedzenia mieszkańcy nawiedzanego ostatnio przez Obraz terenu złożyli ofiarę 560 zł., z przeznaczeniem na remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Jutro – 17 marca w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaraz po Mszy rannej o g. 7.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przez cały dzień, aż do Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i tę miłość pogłębiać, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Proszę, aby od g. 8.00 do g. 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 15.00 do g. 18.00 mieszkańcy Błaszek. Szczegółowy wykaz poszczególnych wiosek i ulic z proponowaną godziną adoracji jest zamieszczony w gablocie parafialnej. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Oczywiście wszyscy chętni mogą uczestniczyć w tej Adoracji w dowolnie przez siebie wybranym czasie do czego serdecznie zapraszam.

5. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna dla młodzieży. Zapraszamy!

6. W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów, którzy w Wielki Czwartek zostaną włączeni do grona ministrantów oraz ich rodziców.

7. Za tydzień – od 24 do 26 marca (poniedziałek – środa) będą w naszej parafii rekolekcje szkolne dla gimnazjalistów i licealistów. Rekolekcje te będzie prowadził ks. Artur Godnarski ze Wspólnotą „Tymoteusz" z diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Już teraz proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

8. W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej", a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale", a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

9. Pod chórem znajdują się listy poparcia wniosku o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych. Prosimy o wpisywanie się razem z PESELEM.